Yeşilvadi tripleks köprülü kenar yavaş yavaş yükseliyor

Şahinbey Belediye Reisi Mehmet Tahmazoğlu, Yeşilvadi tripleks köprülü dudak inşaat çalışmalarını durumunda inceledi.

Şahinbey Belediye Reisi Mehmet Tahmazoğlu, geçtiğimiz günlerde temeli Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Misyon Çekicilik tarafından atık Yeşilvadi tripleks köprülü kavşağın inşaat çalışmalarını durumunda inceledi. Tahmazoğlu, site trafiğine çağ aldıracak olan ve 7/24 devam eden Yeşilvadi üç katlı köprülü ağız projesi inşaat çalışmalarının sonuç durumu ile ilgili yetkililerden bildi aldı.

“Cumhuriyetimizin 100 yılına reva tıpkı yayın”

Yeşilvadi Üç Katlı Köprülü Dudak çalışmalarının kül hızı ile bitmeme ettiğini rapor fail Şahinbey Şehremini Mehmet Tahmazoğlu, “Yeşilvadi Tripleks köprülü Uç çalışmalarımız 7/24 çabuk bir şekilde devam ediyor. Viyadüklerin civar germeli 42 prefabrik kirişlerin atılma çalışmaları bitmeme ediyor. Bunları yer kısa süre içerisinde tamamlayarak Eylül kocaoğlan içerisinde Yeşilvadi Tripleks Köprülü Kavşağımızın asfaltlama çalışmalarına başlayacağız. Buradaki asfaltlama çalışması elden köprülü kavşakla mecbur olmayıp 6 km uzunluğunda 40 metre genişliğinde bulvar açtığımız amacıyla 40 günce asfaltlama çalışması yapacağız. Bunun birlikte hazırlıklarını tamamladık. Daha öncede anlatım ettiğim kabilinden 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken Cumhuriyetimize ve Gaziantep’imize domuzuna bir bergüzar ile girmiş olacağız. Yeşilvadi Üç Katlı Köprülü Kavşağımızın Gaziantep’imize ve Şahinbey’imize uz olmasını diliyorum” diyerek konuştu.

3 kıvrım köprülü kavşakta 1453 damgası

Şahinbey Belediyesi eliyle yaptırılan Üç Katlı Köprülü Munsap’ta Fatih Melik Mehmet’in İstanbul’u fethettiği tarihi simgeleyen 1453 lime fore kazık çakıldı. – GAZİANTEPShare: