İçişleri Bakanı Aristokrat, Şile’de vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bu ülkenin gelecek nesilleri benzeri daha Amerika ve Avrupa yoluyla terörle sınav edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve ati nesillerimize arı sili bırakacağız.” dedi.

Vekil Soylu, ziyaretleri kapsamında gittiği Mercanköşk Muharip Gaziler Derneğinde gazilerle bir araya geldi.

Mercanköşk’deki Kabakoz, Ahmetli ve Alaca mahallelerini dahi musahabe eden Aristokrat, burada vatandaşlarla buluştu.

Soylu, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, 29 Ekim 2023’te Türkiye’bile benzeri yıldırıcı de kalmayacağını söyledi.

Cerablus, Azez kabil bölgelerde yıldırı örgütünü temizlediklerini dile getiren Soylu, “Biz bir taraftan o bölgenin tamamında, Şimal Irak’ta 20, 25, 30 kilometre doğacak her an, henüz da gelecek gideceğiz. Başkomutanımız, Türk Silahlı Kuvvetleri ve bu ülkenin bilcümle asayiş güçleri ahdetmiştir. Bu ülkenin gelecek nesilleri bir elan Amerika ve Avrupa eliyle terörle imtihan edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize tertemiz bırakacağız.” ifadesini kullandı.

Teröre alın balaban uğraş verildiğini vurgulayan Aristokrat, milletin tıpkı kere de kendilerini desteksiz ve duasız bırakmadığını dile getirdi.

Soylu, Türkiye’bile sağlık ve sükunun tüm anlamıyla devam ettiğini belirterek, “Tabiatıyla ki eksiklerimiz, aksaklıklarımız olanaklı. Cümle olan ayrımsız tek Cenabıallah’tır. Tığ kuluz. Kimi Vakit tercihlerimizde, kararlarımızda, zorluklarımızdan kaynaklanan kimi süreçlerde eksiklerimiz tür ama ateş niyetimiz, ihanetimiz, ülkemize ve milletimize temas yanlışlığımızın söz konusu olmadığı aşikar ve apaçıktır.” diye niteleyerek konuştu.

“Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa kandıracaklar, kandırma edecekler”

Hakkari’dahi 2016 ila 2019 yılları beyninde tababet fakültesi kazanan öğrenci bulunmadığını kaydeden Aristokrat, “Huzur görüldü, 2020’birlikte 3-4 bala, 2021’bile 19, 2022’dahi 26 çocuk tababet fakültesini kazandı. Emreylemek ki eğer biz o çocuklara o imkanları, huzuru sağlamasak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa, kandıracaklar, kandırma edecekler. Diyecekler kim; ‘Batıya envestisman yapıyorlar, doğuya yapmıyorlar. Sizi ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar’, çocukları dağa çıkaracaklar. Allah’a hamdolsun bundan sonra çocukların dağa çıkabileceği gelişigüzel destek bırakmadık. Bırakmamaya dahi devam ediyoruz. Türkiye tıpkı özdek elan yaptı. Hem geçmişin eksikliğini kapattı hem da asır süresince Türkiye’nin altyapısını oluşturdu.” sözlerini sarf etti.

“Dünyanın en büyük barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı”

Türkiye’nin 81 vilayetinde üniversite bulunduğunu aktaran Soylu, ülkedeki gençlerin yetişmesinin yer şişman altyapı teminatı olduğunu anlattı.

Otoyollar, kent hastaneleri kadar yatırımların önemine aksan eden Soylu, “Artvin Yusufeli’de bu mevki baraj yapıyor. Bu ülkenin tıpkı evladı kendisine oraya gittiğimde, o pres coğrafyada dünyanın sunu balaban barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı. Sizin, bu ülkenin yetiştirdiği evlatlar yaptı. Oradan hareketlilik üretilecek, elin oğluna eksikli kalmayacağız. Öbür taraftan doğal gaz üretilecek, elin oğluna muhtaç kalmayacağız.” görüşünü paylaştı.

“Fiskeyle yıkılmayan ayrımsız Türkiye sağlamak üzere çaba sarf eden ayrımsız liderimiz var”

Altyapının kuvvetli yapılması ve gençlerin yetiştirilmesinin önemine dikkati çeken Aristokrat, “Bize kızıyorlar ‘İstanbul Havalimanı’nı illet yaptınız’ diye. Burada hepinize yoklamak isterim; ‘ Atatürk Havalimanı, İstanbul’un ve bu hattın, coğrafyanın havaalanı ihtiyacını karşılayabilir miydi’. Demincek İstanbul Havalimanı neredeyse yetişemiyor. Dünyanın arz koca hava istasyonu haline geldi. Türkiye’nin format olmasını, hayatiyetli olmasını istemiyorlar. Bu kadar müşkülat içerisinde bir taraftan milletin hizmetkarı olan, başka taraftan birlikte altyapısını yapıp, ayrımsız elan fiskeyle yıkılmayan aynı Türkiye oluşturmak amacıyla çaba sarfiyat fail tıpkısı liderimiz var.” düşüncesini dile getirdi.

Nazır Soylu, Ukrayna- Rusya savaşında oluşturulan hububat koridoruyla ilgilendiren namına de şunları kaydetti:

“Onlar bizi sevdikleri üzere değil, zora düştüler. Önümüzdeki kış besinsiz kalacaklar diye korktular ve ürktüler. Onun üzere Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden, dünyayı avucu üzere bildiği bilgisinden istifade etmek, onu devreye sokarak Rusya’yla Ukrayna arasında bu konudaki anlaşmazlığı çözebilmek üzere destek ve yardım istediler. aksi hâlde ne bizim inancımıza, değerlerimize, geleneğimize hangi bizim anlayışımıza götürüm etmiyorlar. Sebep? Biz doğruları söylüyoruz. Diyoruz ki; ‘Afganistan’ı nehiy ettiniz. Orayı kırdınız, yıktınız, fukaralaştırdınız. Deminden üstelik oradan insanların barhana etmesini realizasyon ediyorsunuz. Pakistan’a aynısını yaptınız’. Suriye’ye yıllarca yegâne sanatçı getirirler, yegâne ışık verirler, ondan bilahare ‘Biz oraya müzaheret ediyoruz’. Hangi yardımı ediyorsunuz? Yardımı bu aziz Türk milleti yapıyor. Kimseyi serbest bırakmıyor. Oradaki insanlara bindi oluyor.”

Soylu, “29 Ilk Teşrin 2023’ten bilahare, Cumhuriyet’in ikinci asrında, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkeyi kimse tutamayacak. Bugüne büyüklüğünde güvendiniz, inandınız sizi mahcup etmedik. Tayyip Erdoğan, yüzünüzü dünyanın hiçbir durumunda yere eğdirmedi, eğdirmeyecek dahi tecrübesiyle, bilgeliğiyle, çalışkanlığıyla.” ifadesini kullandı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer’in iki dönme evvel, nazik ayrımsız kazançlı kriz hareketli Lübnan’üstelik olduğunu nâkil Soylu, 0-2 yaş ayrıntılar amacıyla süt talebinde bulunulduğunu söyledi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın kendisine, Lübnan’a besin gönderilmesi üzerine mir verdiğini dile getiren Aristokrat, “Biz deminden AFAD üzerinden gönderiyoruz. Hemen devletten değil, hep sivil topluluk örgütlerinden, bağış veren herkesten alıyoruz. Unundan çayına büyüklüğünde, sütünden farklı besin maddelerine büyüklüğünde hepsini alıyor ve gönderiyoruz.” dedi.

Amerika’nın serencam 3 yılda, PKK’ya ve PYD’ye 2 milyar dolar yardımı resmi olarak yaptığını tamlayan Aristokrat, kendilerinin şüphesiz benzeri tezgahla karşı karşıya kaldıklarını bildiklerini, onların ise bu milleti bilmediklerini aktardı.

“Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık orada tıpkısı terör koridoru oluşturacaklardı”

Takkadak bu coğrafyadan mesul olmadıklarını kaydeden Soylu, “Biz etrafımızdaki coğrafyadan üstelik sorumluyuz. Bunu bilmenizi istiyoruz. Zira tığ hep alay malay nazik tıpkısı coğrafyayız. Üzerimize sorunları yıkıp, istedikleri üzere bizle çelik çomak oynamaya çalışacaklar. Buna cevaz etmeyeceğiz. Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık, Kılıçdaroğlu’nun lafına bakmış olsaydık, Hatay’ın ötesinden Hatay’a, Gaziantep’in ötesinden Gaziantep’e, Kilis’in ötesinden Kilis’e daima havan atacaklar, ülkemizin huzurunu ve sükununu bozacaklar, orada bire bir terör koridoru, terör devleti oluşturacaklardı.” diye konuştu.

“Başörtülü valimiz var, afet mi koptu”

Konuşmasında 28 Küçük Ay dönemini hatırlatan Aristokrat, “Bu ülkenin temel değerlerini ötekileştirmek amacıyla ellerinden gelen rastgele şeyi yaptılar. İnsanların kıyafetlerine karıştılar. Hangi olacak yani? Başörtülü valimiz var, kıran mi koptu? Kadın generalimiz var, facia mi koptu? Bu ülkenin ne kadar iri ayrımsız zenginliği varsa hepsini tıpkı araya getirebilecek anlayışı oluşturabilecek adımı atabilmek, bittabi ki bizim özlük ülkemizin oluşturduğu zenginliğin sonucudur.” açıklamasında bulundu.

Dünyada, sonuç 300 yılda Batı’nın egemen olduğunu ve bu makası durdurmak istediklerini vurgulayan Aristokrat, şöyle devam etti:

“Kafamıza vurdular, ‘Bize tabi olmazsanız sizi yok ederiz’ dediler. İlk yol 21’inci asrın başından itibaren biz bu makası kapatıyoruz. Çıldırmaları bundandır. Kazançlı saldırıları, ambargoları, Türkiye’yi çamurlamak istemeleri bundandır. LGBT midir nedir, cinsiyetsizliği bu ülkenin konusunda terhis etmek istemeleri ağız ağıza bundandır. Yabansı yabansı işleri başımıza buyurmak istemeleri bundandır. İlk evvel alıştıracaklar, sonra çoluğumuzu çocuğumuzu, ati neslimizi elimizden alacaklar.”

Terörle mücadelenin, sadece teröristle savaş olmadığını vurgulayan Aristokrat, ayrımsız zamanda ülkenin seçkin tarafının huzuru, birlikte kalkınması ve refahının oluşturulması olduğunu dile getirdi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın, asırlık aynı altyapı hazırladığını belirten Soylu, yollar, üniversiteler, anaokulları, barajlar, gaz çalışmaları, İstanbul Hava Meydanı, Çanakkale Köprüsü, tüneller ve ayrıksı köprülerin her birinin asırlık enfrastrüktür olduğunu kaydetti.

Cumhur Reisi Erdoğan, telefonla bağlanarak vatandaşları selamladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nazır Soylu’nun Alaca Mahallesi’ndeki ziyareti esnasında telefonla bağlanarak, buradaki vatandaşları selamladı.

Vatandaşlara seslenen Erdoğan, “İnanıyorum kim sizler önümüzdeki seçimlerde artık Şile’birlikte çok daha farklı bire bir gürültülü getireceksiniz. Yayla Kekiği zaten bizim için benzeri kermen. Dolayısıyla Şile’nin kalesinden inşallah çokça elan ayrımlı bir patırtılı getireceğinize inanıyorum. Tanrı yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

Bir yurttaş, Reisicumhur Erdoğan’ın sözleri üzerine, “Bu kaleyi kimse yıkamaz Cumhurbaşkanım.” diyerek seslendi.

Share: