Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Karslılarla Bir Araya Geldi

Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar, Yakacık Mesire Alanı’nda Karslılar’ı ağırladı. Kars ve Belde İlleri Demokrat Dernekler Federasyonu vasıtasıyla bu sene 14’üncüsü düzenlenen piknikte türküler söylendi, halaylar çekildi.

Başkan Fethi Yaşar’ın eş sahipliğinde yüzlerce Karslı’nın tıpkısı araya geldiği etkinliğe, CHP Ankara Milletvekilleri Uğurlu Bingöl, Nihat Yeşil, Yenimahalle Belediyesi Komutan Vekili Mehmet Kartal, Uray Başbuğ Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, STK yöneticileri ve belediye sedir üyeleri de katıldı.

“BAĞIMSIZ BÜTÜNLÜĞÜMÜZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Piknikte vatandaşlarla uzunca arkadaşça fail Yaşar, “Ülkemizin bütün birlikte bu manzaralara ihtiyacı var. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içre ahali ele, kalpgâh yüreğe olduğumuz bu ortamları görmeye ihtiyacımız var. Bu ülkeye sahip çıkacağız. Müstakil bütünlüğümüze ehil çıkacağız” dedi.

“KARA BULUTLARI BİRLİKTE DAĞITACAĞIZ”

Kars ve Mekân İlleri Demokrat Dernekler Federasyonu Başkanı Tuncay Sönmez birlikte verdiği desteklerden ortalık Başkan Yaşar’a Karslılar yerine teşekkür ederken, içtimai olarak tahakküm tıpkı süreçten geçildiğine aksan yaptı. Sönmez, “Kazançlı olarak edisyon günlerden geçiyoruz. Toplumsal anlamda pres günlerden geçiyoruz. Ama bu yağiz bulutları angajman ve beraberliğimizle, sosyal duyarlılığımızla, örgütlenerek dağıtacağız” dedi.

Share: