Karaman’da dikiş makineleri depremzedeler üzere çalıştırılıyor

Karaman El Eğitim Bilimi Merkezi bünyesindeki giysi kurslarında işyar ateş parçası öğreticiler ve kursiyerler, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler amacıyla aralıksız çalışıyor.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mehmet Faal, AA muhabirine, idareci öğreticiler ve kursiyerlerin, hayırseverler yoluyla bağışlanan kumaşları işleyerek kullanıma hazırladığını söyledi.

Herkesin yaraları buyurmak üzere elinden geldiğince ceht gösterdiğini anlatan Canlı, şöyle konuştu:

“Milli Yetişek camiası kendisine geçmiş günden itibaren aynı şeyler yapmaya çalışıyoruz. Umum eğitim merkezimizdeki maharetli öğreticiler ve kursiyerleri kendisine birden bire bir düzenleme içine girildi. Giyecek ve battaniye üretilmeye başlandı. Üretilenlerin tıpkısı kısmını hareket bölgesine gönderdik. Demin ilimize gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılayacağız.”

“Kursiyerlerimizin yıl süresince öğrendikleri, hakeza aynı faaliyette henüz zer oluyor”

Karaman Ahali Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Serin da depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması üzere pijama takımı ve battaniye hazırladıklarını dile getirdi.

Öğretmenler, usta öğreticiler ve kursiyerlerin kayırıcı üstü bir gayretle çalıştığını vurgulayan Serin, “Bu ürünler KYK yurtlarına yerleştirilen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılayacak. Şeş yerde çalışmalarımız bitmeme ediyor. İhtiyaç olduğu sürece üretmeye bitmeme edeceğiz.” dedi.

Usta çalıştırıcı Nesrin Elif Yavuz, kol arkadaşlarıyla depremzedelerin ihtiyaçları amacıyla bir araya geldiklerini belirterek, “İnşallah biraz kişinin yüzünü güldürürüz. Allah’ım milletimize böyle bire bir ızdırap bire bir elan yaşatmasın. Dualarımız onlarla. Kursiyerlerimizin yıl boyunca öğrendikleri, hakeza bire bir faaliyette henüz kızıl oluyor.” ifadelerini kullandı.

Giyim öğretmeni Hatice Eğlek ise “İnşallah aşağı üstelik olsa bir katkımız olur. Yöneticilerimiz bizlere destek oluyor. Hayırhah vatandaşlarımız güpür getiriyor. İyi şeyler ortaya çıkıyor.” diyerek konuştu.

Share: