Yeniden Zenginlik Partisi Umumi Başbuğ Yardımcısı Doğan Bekin, basın toplantısı düzenledi

Baştan Bol Bolamat Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin, Kavim İttifakı’nın Türkiye’nin sorunlarına müteveccih çözümünün olmadığını belirtti.

Kayseri’birlikte partisinin mülk başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Bekin, Baştan Bol Bolamat Partisi’nin tek itilaf içerisinde olmadığını, halkın birlikte kendilerini hiçbir ittifakla benzeri arada yolmak istemediğini söyledi.

Siyasette 24 saatin çok ayrıntılı bir müddet olduğunu, şimdiden ittifaklarla müntesip açıklama yapmanın olanaklı olmadığını anlatım eden Bekin, “Topluluk İttifakı’nın icraatları arasında. Budun İttifakı da Türkiye sorunlarına yönelik ortaya benzeri hal koyamıyor. Şu anda en hazır konumda kâin Yeniden Refah Partisi’dir.” dedi.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Sözleşmesi’ne ilgilendiren açıklamalarına tepki gösteren Bekin, şunları kaydetti:

“Bugün Budun İttifakı’nda bile Sayın Kılıçdaroğlu namzet olabileceğini tabir ediyor. Sayın Kılıçdaroğlu’nun, Anadolu’nun milli ve manevi geleneklerini, göreneklerini, inançlarımızı hiçe farzımuhal, ‘gelir gelmez önceki 24 saat içerisinde İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden yürürlüğü koyacağım’ şeklindeki yaklaşımını ne bizim ne bu toplumun akseptans etmesi katiyen benzer değildir. O masanın etrafındaki iyi görüşü hazımlı partilerin birlikte nedense buna sesiz kalışlarını anlayabilmiş değiliz. Haddizatında onların üstelik buna cebin gelmeleri gerekiyor.”

Share: