Safranbolu’da çocuklardan uray işçilerine dondurma sürprizi

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde Bala Meclisi üyeleri, çekicilik sıcaklığının 36 dereceyi bulduğu ilçede belde temizliğinde müteharrik şehremaneti işçilerine dondurma sürprizi yaptı.

Safranbolu Belediyesi Yavru Meclisinde mevcut çocuk üyeler sunma sevdikleri şart olan dondurmayı bu kere yunak havada etkin belediye işçileri ile paylaştı. Safranbolu Belediyesi Bala Meclisi yaz tatili döneminde bile çalışmalarına devam ediyor. Hamam havalarda etkin şehremaneti işçileri için dondurma ikramında mevcut olmak talip çocuklar Safranbolu Belediyesi yetkililerine durumu iletti. Bu düşünüm ile harekete güzeşte ekipler çocuklarla alay malay Safranbolu’nun farklı noktalarında asfalt ve çevre düzenlemesinde himmet yapan uray ekiplerine dondurma ve akarsu ikramında bulundu.

Bala Meclisi üyelerinden Toprak Cengiz, dondurmayı bütün çocukların çokça sevse de paylaşmak gerektiğini bile belirterek, “en üst hepimiz de yiyeceğiz amma öncesinde paylaşmamız geçişsiz. Çok ısıdam var. Sıcakta çalışıyorlar. Asfalt yapıyorlardı. Asfalt birlikte çokça sıcaktı. Üstüne basınca sıcaktan etkileniyorlardı. Onların üstelik dondurma yemeye hakları var. Serinlemelerini istedik. Marazlı olmasınlar diyerek dondurma ile beraber akarsu de izzetüikram ettik” dedi. – KARABÜK

Share: