YANLIŞSIZ Parti’li İleri, Batman’da “2023’e Makul Kent Buluşmaları” programına katıldı Açıklaması

YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, geçmişe ehil sâdır amma aynı zamanda bile yüzünü geleceğe dönmüş bir öğür olduklarını vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 seçimlerine de canla başla hazırlanıyoruz.” dedi.

Batman’de bire bir otelde planlı “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programına katılan İleri, burada yaptığı konuşmada, DOĞRU Fırka teşkilatlarının değme ahit sahada ve vatandaşının yanında olduğunu söyledi.

Dünyanın muhteşem sınamalardan geçtiği bir süreçte Türkiye’nin bu sınamaları uygun aynı şekilde yönetmekle kalmayıp bire bir zamanda yüzünü geleceğe dönebildiğini kaydeden İleri, 20 yılda Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde DOĞRU Fırka hükümetlerinin kavim yerine çokça dokunaklı kazanımları hayata geçirdiğini belirtti.

İleri, şöyle konuştu:

“Vesayetin sonlandırılması, hürriyet alanlarının genişletilmesi, sağlıktan ulaşıma enfrastrüktür noktasında çetin atılımların hayata geçirilmesi, ihracat rekorlarının kırılması, milli eğitimde evrenselleşmenin sağlanması, terörle mücadelede yıpranmamış konseptlerin ortaya konulması ve bu istikamette birlikte başarı elde edilmesi, domestik enerji kaynakları noktasında yeni tespitlerin yapılması ve bu tespitlerin ekonomiye kazandırılması. Bunlar geniş yelpazede elde ettiğimiz kazanımların yemeden içmeden bazıları. AK Parti kendisine geçmişe erbap çıkan amma ayrımsız zamanda üstelik yüzünü geleceğe dönmüş tıpkısı partiyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 seçimlerine bile canla başla hazırlanıyoruz.”

Türkiye Yüzyılı’nın neye benzeyeceğini buyurmak için geçtiğimiz birkaç haftada yapılanlara bakılmasının tam olacağını aktaran İleri, “Türkiye Yüzyılı önsezi toplantısının çarçabuk akabinde milli düşüncesiz cihazımız olan Togg’u istihsal bandından indirdik. Gene izleme fail hafta dünyanın az nazik barajlarından Yusufeli Barajı’nın açılışını gerçekleştirdik. Kızılelma insansız cenk uçağımızın geçmiş uçuşunu yapmasına birlikte şahit olduk. Evcil erke kaynakları noktasında ise ahit geçmiyor kim güzelce benzeri haber almayalım.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin izlem fail değil strateji edilen aynı devlet olma amacında emin adımlarla ilerlediğini anlatan İleri, bu gelişmelerin Türkiye Yüzyılı’nın neye benzediğini bariz gösterdiğini dile getirdi.

Güvenle yollarına devam edeceklerini dile getiren İleri, milletin ve bu coğrafyanın potansiyelinin efdal olduğunu bildiklerini anlattı.

Reisicumhur Erdoğan’ın liderliğinde bundan sonra koşuk vakti geldiğini ifade eden İleri, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’deki ihtilaf anlayışı Türkiye’nin yakalamış olduğu seviyeden çokça uzak.1950’lerden beri değişmeyen yöntemlerle ve taktiklerle, görüşlerle ve ihata dünyasıyla akıntı eden ayrımsız muhalefetle alın karşıyayız. Yeri geliyor yapılan seçkin tip yatırıma cebin çıkıyorlar. Yeri geliyor devletin sunma yetişkin organlarına saldırmaktan ferasetsiz durmuyorlar. Bu milletin şevket kültürü ve geleneği noktasında üstelik maalesef zafiyet gösteriyorlar. Ortaya koydukları ayrımsız vizyonun olmadığını, somut bire bir bakım iddiasının dahi olmadığını seçkin güzeşte dönem yeniden gene yaşıyor ve görüyoruz.”

İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu karşı Anadolu 7. Temel Ukubet Mahkemesince verilen mahkumiyet kararına birlikte değinen İleri, “Daha devam etmekte olan tıpkısı hüküm süreci üzerinden sahte aynı mağduriyet algısı oluşturma için gidildi. Başkaca bu sahte mağdurluk olgusunu Cumhurbaşkanımızın eskiden verdiği el erki mücadelesine benzetmeye kalkan benzeri zihniyeti dahi ibretle izledik. Maatteessüf Türkiye’dahi bir ihtilaf anlayışı halen hayata geçemedi. Demokrasiler üzere muhalefet olmazsa olmaz tıpkı umde. Çokça da cesim ayrımsız umde ve dolgunca işlediği sürece millete bakım edebilecek bire bir umde. Amma Türkiye’deki uymazlık bu noktadan halen haddinden fazla uzakta.” diye konuştu.

Toplantıya, MKYK üyeleri Orhan Miroğlu, Senet Kayatürk, MKYK Ihtiyat Üyesi ve SELIM Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Fatih Çiftci, SELIM Parti Batman Mebus Ziver Özdemir, Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Diyarbakır Saylav Oya Eronat, Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel, Muş Milletvekili Mehmet Güvenli Balkır, İl Koordinatörü Fikret Yeni ve Batman İl Başkanı Abdullah Akif Bereketli katıldı.

İleri, kentteki programı kapsamında esnaf ziyaretinde üstelik bulundu.

Share: