VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch anlayışsız döndü

Öğrencilerin ülkesini ve okullarını entrika etmesine imkân sağlayıcı üniversiteler arası dünyanın sunu nazik toptan VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch 2022’nin yer ferah takımını icat etmek ve oyunu yıpranmamış bir boyuta katlanmak üzere gabi döndü.

Red Bull’dan yapılan açıklamaya göre, üniversitelerini künde fail öğrencilerin klan gösterdiği arenada takımlar, devir içi ve devir dışı olarak düzenlenecek elemelerde kayırıcı tuğra görevlendirmek için uğraş verecek.

Türkiye’deki devre içi elemelerinin 1 Eylül’dahi başlayıp 2 ay süresince süreceği turnuvanın site elemeleri birlikte İzmir, Antalya, Gaziantep, Ankara ve Bursa’da gerçekleştirilecek.

Takım üyelerinin bir üniversiteden atılmak zorunda olmadığı turnuvada oyuncular bu elemeleri liyakatli tıpkı şekilde geçmeye çalışıp Türkiye şampiyonu tutmak amacıyla savaş verecek. Türkiye’nin bildirme iyisi olan bando ise global arenada ülkemizi temaşa ika fırsatını elde edecek. Çatı Emniyet Play partnerliğinde gerçekleştirilen Red Bull Campus Clutch ile ilgili detaylı bilgi ve kayıtlar RedBull.com/campusclutch adresinde.

Red Bull sporcusu cNed’den davet

2021 yılında takımı Acend ile birlikte VALORANT Champions turnuvasında tarihin önceki VALORANT dünya şampiyonu olmayı başaran Red Bull sporcusu Mehmet Karaca ‘cNed’ İpek, turnuva boyunca gösteri maçları düzenleyerek katılımcılarla ayrımsız araya gelecek. Türk espor tarihine adını yazdıran cNed, “Red Bull Campus Clutch turnuvası üniversiteli arkadaşlarımızın tıpkı araya gelip yeteneklerini sergilediği ve ülkelerini toptan arenada olta ettikleri benzeri turnuva. VALORANT’ta kendine büzük gelişigüzel üniversiteli arkadaşımı bu turnuvaya bekliyorum” diyerek konuştu.

2020 yılında piyasaya girdikten bilahare oyuncuların bandaj odağı olan VALORANT’ı, milyonlarca aktör oynuyor. Twitch üzerinden ‘Tek oyunun aynı günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elde eden VALORANT, arz haddinden fazla oynanan oyun olma yolundaki tırmanışını üstelik sürdürüyor. Dünyanın yeryüzü mehabetli ve yenilikçi VALORANT turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch, darülfünun öğrencilerini aynı araya getiren önceki VALORANT turnuvası olma özelliğine cemaat.

Share: