70 bin teklik altın kolyeleri bebeğin elbisesine mestur hakeza çaldı

70 bin teklik altın kolyeleri bebeğin elbisesine duyurulmayan hakeza çaldı

El çabukluğuyla 70 bin teklik kolye çaldı… O anlar saniye saniye kaydedildi

Müşteri gibi geldiler, kuyumcudan 70 bin TL değerinde değerli çaldılar

GAZİANTEP – Gaziantep’te bir kuyumcuya kamera kabil gelen çocuklu avrat ve koca şahıslar, önce değerli kolyelere baktı sonradan birlikte 70 bin teklik 2 kolyeyi ahali çabukluğuyla bebeğin elbisesine örtülü çaldı. Değerli kolye hırsızlığı ise kuyumcudaki asayiş kameralarına saniye saniye yansıdı.

Olay, 29 Ağustos Pazartesi öğle vakti saatlerinden bilahare Şahinbey ilçesi Karatarla Mahallesi Gaziler Caddesi’nde kâin bir kuyumcu dükkanında meydana geldi. İddiaya bakarak, değerli kolye ahzetmek isteyen çocuklu avrat ve erkek, Burak Babaoğlu’na ilişik kuyumcu dükkanına geldi. Ayrımsız süre kuyumcuda müşteri kabil davranarak zer kolyelere icra vekili koşa, o esnada tezgahtar U.T.’yi oyalayarak 70 bin lira 2 kolyeyi el çabukluğuyla bebeğin elbisesine bilinmeyen çaldı. Koşa, ayrımsız müddet elan altın baktıktan bilahare kuyumcudan ayrıldı.

Altın kolyenin sakim olduğunu fark etti, kamerayı inceleyince yadırgatıcı oldu

Ayrımsız müddet sonradan kızıl kolyelerden ikisinin kalık olduğunu fark eden hisse senedi yeri sahibi Burak Babaoğlu, düzenlilik kameralarını taharri edince alışılmadık yaşadı. Natamam olan 70 bin liralık değerindeki 2 zer kolyenin alıcı kabil mevrut çocuklu ev marifetiyle ahali çabukluğuyla çalındığını ayırt eden gelişim yeri sahibi, ikinci şoku ise çalınan zer kolyenin çiftin beraberinde bulunan bebeğin elbisesinin içine sakladığını fark edince yaşadı.

“Eş oyalıyor, karı insan dahi 2 kolyeyi umum çabukluğuyla çalıyor”

Yaşanan arakçılık olayına hele bebeğin cihaz edilmesi karşısında alışılmamış yaşadıklarını belirten ve olayı anlatan hareket yeri sahibi Burak Babaoğlu, “Pazartesi günü işlerin tehlikeli olduğu bire bir saatte oldukça kalıplı kıyafetli çocuklu tıpkı çift geldi. Geçmiş almaç üzere davranarak kolye ve kolye uçlarına baktılar. Tezgahtar arkadaşımız dahi destek olmak amacıyla hoşur ve şişman kolye uçlarını çıkarıyor. Bu tam koca kişi tezgahtar arkadaşımızı oyalarken, avrat nüfus birlikte 2 kolyeyi halk çabukluğuyla çalıyor. Bu kolyelerin temas biri 30-35 gram ağırlığında ve TL kendisine 70 bin lira civarında zararımız var” dedi.

“Çaldığı kolyeleri kucağındaki bebeğin kıyafetine saklıyor”

Çalınan kolyelerin eş şahsın kucağındaki bebeğin kıyafetine gizlendiğini bile nâkil Babaoğlu, “Bu bakımsız işe bebeği de alet ediyorlar. Eş insan, çaldığı kolyeleri kucağındaki bebeğin kıyafetine ve kıyafetin içerisine pinhan cüzdan gibi ayrımsız şeye koyuyor. Yani resmen bebeği bile kullanıyorlar. Tığ hırsızların aynı dakika önce yakalanmasını ve adalete teslim edilmesini istiyor. Bizim canımız yandı, farklı esnaf arkadaşlarımızın canı yanmasın” diyerek konuştu.

Share: