Vali Akbıyık, Şemdinli ve Derecik’te ziyaretlerde bulundu

Hakkari Valisi ve Şehremini Vekili İdris Akbıyık, Şemdinli ve Derecik ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmeye bakarak, Akbıyık, AK Fırka Hakkari Mebus Husret Ruhlu, Derecik Kaymakamı Doğukan Cıda ve tören düzeni üyeleriyle, Umurlu Çizgi Kapısı’nda incelemelerde bulundu.

İlçede yapımı devam eden hükümet konağı binasında inceleme yaptıktan sonra Mızrak’la makamında benzeri araya mevrut, ölçülü çalışmalar için hikmet düz Akbıyık, beraberindekilerle şehitliği görüşme etti.

İlçe Jandarma Komutanlığı ve Çap Hastanesini dahi mülakat fail Akbıyık, şehit torunu Songül Çetinkaya’nın evine misafir oldu, eş bireylerinin dava ve taleplerini dinledi.

Ardından Şemdinli’ye geçen Akbıyık, Belediye Reisi Tahir Saklı’yla ayrımsız araya geldi, reviş tepesinde incelemelerde bulundu.

Hz. Aişe Yatılı Kız Kur’an Kursu’nu başarıyla bitiren 83 mektepli amacıyla düzenlenen şehadetname merasimine katılan Akbıyık, Kült İşleri Başbuğ Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı ile alay malay öğrencilere hafızlık belgelerini verdi.

Eda ve Özcan Abat çiftinin düğün törenine katılarak vatandaşlarla halay çekici Akbıyık, Ilçebay Batuhan Taşgın ile makamında tıpkısı araya geldi.

Akbıyık, Taşgın ve beraberindeki tören düzeni üyeleriyle esnafı ülfet etti, İlçe Güllabi Komutanlığı bakım binası inşaatını inceledi.

Share: