Vali Akbıyık: “Hakkari tarihin genişlik iyicene günlerini yaşıyor”

Hakkari Valiliği ve Belediye Başkanlığı destekleriyle çekimi yapılan “Çepik” programı vahim bandaj gördü.

TRT’nin Kürtçe kanalında yayınlanan ‘Çepik’ programının bu haftaki bölümü Hakkari’de çekildi. Hakkarili Türk Folk Müziği Sanatçısı Ziyalı Münevver’ın TRT’nin Kürtçe im işleyen kanalında yaptığı ‘Çepik’ programında sanatçılar Sinan Yılmayan, Mensure Arancak, Aynur Çelik, İdris Ziyalı ve Hakkari Sanat Topluluğu manzara aldı. Hakkari’nin tarihine, örf ve adetlerine yer sunulan programda, sanatçılar hayalet alıp birbirinden evire çevire şarkıları seslendirerek binlerce kişiye unutulmaz tıpkı tün yaşattı.

Sahneye çıkan Vali ve Uray Başkan Vekili İdris Akbıyık, 30 Ağustos Zafere Bayramı’na reva güzelce ayrımsız izlence olduğunu belirterek, “Burada mevcut herkese teşekkür ediyorum. Öncelikle tam Türkiye’nin ve Hakkari’nin 30 Ağustos Yengi Bayramı’nı kutluyorum. Artık Hakkari eskisi kabil terörle değil festivallerle, programlarla anılıyor. 3 bin 400 rakımlı ‘Sat Cümudiye Gölleri Festivali’, 3 bin 700 rakımda kar festivali ve bir nice festivaller yaptık. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bakanlarımızın desteğiyle tarihin bildirme domuzuna günlerini yaşıyoruz. Hakkari’de büyük bire bir inkılap ve hisse senedi var. Altyapıdan kayırıcı yapıya bir nice hizmetler var. Bilgisizlik spordan belediyeciliğe güvenilmez gelişmeler var. Bizi rastgele ant destekleyen Cumhurbaşkanımıza ve bizi destekleyen bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi. Programda Ilbay Akbıyık, eşi Sevim Akbıyık, vali yardımcıları, kanaat önderleri, gelişim insanları ve yüzlerce vatandaş branş kola girerek halay çekti.

Valilik uğrunda planlı ‘Çepik’ programına Hakkari Valisi ve Uray Komutan Vekili İdris Akbıyık, Vali Yardımcıları Tevfik Kumbasar, Mustafa Emre Kılıç ve Halil İbrahim Köroğlu, İl Güven Müdürü Salavat Mete Bulak, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, kanaat önderleri Ahmet Rahat ve Timur Hempa, iş kadını Teoman Zeydan ve haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı. – HAKKARİ

Share: