Ulubey’in cazibesi artıyor

Kalaba’nun Ulubey ilçesi serencam yıllarda attığı adımlarla ilgi çeken tıpkısı kaymakamlık haline geldi. İlçede kullanılmamış istihdam çalışmaları başarılı sonuçlar verirken turistik tesislerin sayısı dahi giderek artıyor.

Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, 2019 yılında göreve geldikten sonra intihap beyannamesinde belirttikleri projelerin birçoğunu hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İlçede yıpranmamış sosyal ve turistik tesislerin arttırılması, iktisat ve istihdama müteveccih çalışmaları yapılması üzerine akıbet yıllarda balaban çabalama harcadıklarını ve meyvelerini almaya başladıklarını kaydeden Türkcan, şunları söyledi:

“Birçoğunu hayata geçirdik, birçoğunun dahi temellerini atacağız. 2024 yılına kadar vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz sözü hesabına aktarmak amacıyla çalışacağız. Sayacabaşı Içtimai Tesislerimiz hem Ordumuzun hem de ülkemizin gözbebeği olabilecek tıpkısı içtimai bünye ola cak. Sosyal tesisimiz içerisinde; 6 modül bungalov karı, 1 kesim dubleks sülale, aşevi, yavru baziçe parkı, kamelyalarımız var. Ayrıca macera parkı kurmayı planlıyoruz. sosyal yaşam alanı dediğimiz, turizm anlamında Ordu ve ülkemize ayar katacak aynı proje. Projemiz tatlıca olsun. 9’uncu ayda birlikte açılışını gerçekleştireceğiz.

“Kalabalık’daki evvel davranış terası”

Seyir terasında Cıvıl Cıvıl’nun sahilini, Boztepe’yi, Çambaşı’nı ve Karagöl’e kadar izleyebileceğimiz tıpkısı düzlük oluştuğunu kaydeden Başbuğ Türkcan, “Tempo terası ve bungalov evlerin bulunduğu kayran ilçemize ayrı benzeri derece katacak. Vatandaşlarımız Ulubey’e geldiğinde gidiş terası, Sayacabaşı sosyal tesisleri, Küpkaya Kanyonunu, Ohtamış, Edvar ve Kadıncık Şelalelerini gezerek komple komple aynı dönüş geçirebilirler. Davranış terasımızın açılışını de Ilk Teşrin ayında yapacağız” dedi.

“Yıpranmamış binaya taşınacağız”

Elan önce pansiyon kendisine geçer binayı eskimemiş Belediye binası haline getireceklerini dile getiren Komutan Türkcan, sene sonuna büyüklüğünde kullanılmamış binaya geçmeyi planladıklarını kaydetti.

Pazar esnafı amacıyla belirledikleri alanı düzenlemeye başladıklarını kaydeden Başbuğ Türkcan, ilçede istihdam alanı yapmak üzere serencam yıllarda verdikleri çabanın karşılığını almaya başladıklarını vurguladı.

İstihdam çalışmaları meyvesini veriyor

Başkan Türkcan, “Ulubey’birlikte şu dakika 300 kişinin çalıştığı tıpkı oluşum fabrikası var. Takkadak Ulubey değil, kasaba ilçelere birlikte istihdam sağlayan bire bir firmamız. İlçemize gösterişli anlamda soylu erki katkı sağlıyor. Adalet Bakanlığı aracılığıyla kapatılan tıpkı çarkıt cezaevimiz vardı. Burayı hususi benzeri firma ile görüşerek cebe fabrikası kuruldu. Burada 200’ün üstünde istihdam bulunuyor. Fabrikamız büyümeye doğru gidiyor. Kişi silahını üretmeye çalışacak”

Sanayi sitesi, gençlik merkezi geliyor

İlçeye kullanılmamış tıpkısı sanayi sitesi kazandıracaklarını ve temelini Teşrinievvel ayında atacaklarını tıpkısı zamanda ilçeye bire bir bilgisizlik merkezini kazandıracaklarını belirten Başkan Türkcan, şu bilgileri verdi:

“26 şerha dükkanımızın bulunduğu ve temelini 10. ayda atacağımız banal uran sitemizle esnaflarımız elan abat edecek. Seçme zamanına büyüklüğünde burayı bitirmeyi hedefliyoruz. Belediye kültür sarayı ve bilgisizlik merkezi projemiz var. Spor Bakanımızın Cıvıl Cıvıl’ya gelmesiyle gençlik merkezi, 500 nefis tribün ve 4 parça okulumuzun önüne tutkun spor salonu aldık. Spor salonlarının yarısını tığ karşılayacağız. Bunları 2023 yılına kadar bitirmeyi hedefliyoruz.”

“250 km. kez yaptık”

Son kendisine Ulubey’deki kat çalışmalarına dahi değinen Komutan İsa Türkcan, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Ulubey’in 6 hat mahallesi dışında 35 pare üstelik köylerden mahalleye dönüşen rustik kesimi var. Baskı aynı coğrafyada yaşıyoruz. İlçemizin 2 bin km posta ağı bulunuyor. 2014 yılından şimdiye kadar ilçemizde 250 km. sıcak asfalt ve beton istila kere yaptık. Planlamış olduğumuz kırsal kesimlerde; Kirazlık, Belenyurt, Durak, Eymür, Sayaca, Kızılen, Güvenyurt mahallelerinin asfaltlarını bu yılın sonuna kadar dökeceğiz. Ohtamış, Şahinkaya, Şıhlar, Çubuklu, Kızılen, Ohtamış, Akoluk mahallelerinin altyapı çalışmalarını bu yılın sonuna büyüklüğünde bitirip, 2023’ün yaz döneminde bu mahalleleri da asfaltla buluşturacağız. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü esasta bu yılın böylecene gerçekleştirmiş olacağız. 2023 ve 2024 yılında dahi beton ve asfalt yapma çalışmalarımız sürecek. Bir takım ve grup ruhuyla çalışarak Ulubeyimizin 41 mahallesine bakım ediyoruz.” – KALABA

Share: