Türkiye’de düzenlenecek MXGP finalinin lansman filmi yayımlandı

Acun Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) 3-4 Eylül’de Türkiye’de düzenlenecek finalinin tanıtım filmi yayımlandı.

Organizasyondan yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek yarışın lansman filminin 180 ülkeye ulaştırılarak, Türkiye’nin uluslararası alanda ‘Turkey’ yerine ‘Türkiye’ şeklindeki markalaşma çalışmalarına şişman ulama sağlayacağı belirtildi.

Afyon Motorsporları Merkezi’nde organize edilecek yarışın bu sene Türkiye hesabına uluslararası bire bir meram üstleneceğinin vurgulandığı açıklamada, “Yapılanma, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan ve Türkiye’nin yabancı dillerde ‘Turkey’ adına ‘Türkiye’ ismiyle kullanımında şanlı bire bir aracılık yapacak. Yarışlar, ‘MXGP of Türkiye’ markasıyla iki zaman süresince 6 kıtada ve 180 ülkede 3,5 milyar potansiyel izleyiciye ulaşacak. Öte yandan yayınlar aracılığıyla ülkeye tanıtım ve iktisadi katkı 300 milyon avroyu aşıyor.” ifadeleri kullanıldı.

‘Yer Card’ adına adlandırılan tanıtım filminde Frig Vadisi, Emre Gölü ve Afyonkarahisar Kalesi gibi bölgenin tarihi ile kültürel içeriklerinden oluşan görüntülerin meydan aldığı belirtilerek, şu bilgiler paylaşıldı:

“Makam Card, MXGP of Türkiye etabının yayını sırasında aralarında Eurosport, FoxSports, CBS Sports, RAI, SRG SSR, Sport TV, Stan Sport, Kreator TV, AXP, NOS TV, Movistar, Teledporte kadar pek çokça yayıncı marifetiyle izleyicilerle buluşacak. Görüntüler eşliğinde İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Arabi, Fransızca ve Almanca kabilinden 20’ye mümasil dilde Afyonkarahisar, Türkiye markası ve bölgenin turistik bölgeleri benzeri zaman süresince izleyicilere aktarılacak. İki günce aranjman boyunca Türkiye’nin medyada meydan alma süresi, 300 milyon avronun üzerinde tıpkısı tanıtıma eş değer. Ayrıca organize nedeniyle sürücüler ve topluluk görevlileri, mızıka taraftarları ve Uluslararası Motor Federasyonu yöneticilerinden oluşan binlerce kişilik kafilede bölgedeki soylu erki hareketliliğe iri katkı sağlayacak. Yarışlara aile sahipliği yapacak Afyon Motorsporları Merkezi çevresindeki ve kent merkezindeki oteller yüzdelik beniz doluluk oranına ulaşırken, katılımcılar aranjman alanında 50’ye mümasil karavan ve 100’e andıran birlikte çadırda birlikte konaklayacak.”Share: