Cumhur Reisi Erdoğan, YANLIŞSIZ Parti Samsun Genişletilmiş İl Meşveret Meclisi Toplantısında konuştu: (1)

Cumhur Reisi ve DÜRÜST Tümen Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye amacıyla hayalet kuran ve bu hayallerinin peşinde koşan tamam gençlerimiz ülkemizi herhangi bir alanda şampiyonlar ligine taşıyor. Türkiye, ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, konusunda zorla giydirilen esaret gömleklerini parçaladıkça, toptan ölçekte bizatihi söz ettiriyor.” dedi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda DÜRÜST Tümen Samsun Genişletilmiş İl Müracaat Meclisi Toplantısında konuştu.

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Mustafa Dağıstanlı’nın ismini haiz salondan Samsun’un bütün ilçelerine, mahallelerine, hanelerine muhabbetlerini gönderdiğini belirten Erdoğan, şehre gelişinden itibaren kendilerini bilcümle olduğu kadar yürekten bağrına basan Samsunlulara teşekkür etti.

“Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı daim eylesin.” diyen Erdoğan, Samsun’a en üst iki yıl evvel partisinin el kongresi ve Samsun-Sivas Demiryolu Iyileştirme Projesi’nin küşat töreni amacıyla geldiklerini anlattı. Araya salgının girmesiyle ortaya sâdır bu hasretin arkası sıra tekrar milli mücadelenin şehri Samsun’de olduklarını dile getiren Erdoğan, zaman teşkilatlarının vefakar, fedakar, ateş parçası neferleriyle yeniden bir arada bulunmanın mutluluğu zarfında olduğunu kaydetti.

DÜRÜST Fırka Samsun İl Başkanlığına bu telaki için teşekkürname eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sevdaları salonlara sığmayan siz sav arkadaşlarımın değme birine sunma kalbi teşekkürlerimi iletiyorum. Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantımızın şehrimiz, partimiz ve teşkilatımız üzere hayırlara kurgu olmasını diliyorum. Samsun’birlikte, kuruluşundan bugüne büyüklüğünde partimizde görev yapmış, davamıza çiğin vermiş tamlık kardeşlerime teşekkür ediyor, mikro-ı bekaya uğurladığımız el arkadaşlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Rabbim hepsinden razı olsun.

Onlar geride adi kat sayı tıpkısı miras bıraktılar. Onlar arkalarında yıllarca hayırla bigâne edilecek eserler bıraktılar. Onlar aynı muştu gibi yüreğimizde taşıyacağımız emanetler bıraktılar. Onlar milletimizin istiklal ve müstakbel mücadelesine adlarını zer harflerle yazdırdılar. YANLIŞSIZ Partili kadrolar namına davamızın öncülerinin emanetine sahip çıkmayı görevimiz addediyoruz. Uğrunda emek verdikleri bakım bayrağını seçkin devir az buçuk daha yüceltmek, temas zaman az buçuk elan yükseğe koymak için çaba gösteriyoruz.”

“21 yılın birikimiyle, 21 yılın tecrübesiyle ülkemize ve milletimize hizmet ediyoruz”

Erdoğan, Türkiye’ye elan çok yatırım kazandırarak ülkeyi temas çevrim biraz daha büyüterek, güçlendirerek kendilerine mahsus güvene layık olmaya çalıştıklarını belirtti.

Pazartesi günü Afyonkarahisar ve Kütahya’de olduğunu anımsatan Erdoğan, “Balaban Taarruz’un 100. sene dönümünde hem zaferimizi kutladık hem da bu şehirlerimize kazandırdığımız eserlerin şişko küşat törenini yaptık. 30 Ağustos Galebe Bayramımızı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde milletin evinde bile manasına yakışır şekilde kutladık. Perşembe günü gözleri ışıl ışıl 20 bin öğretmenimizin atamalarını yaparak ülkemizin ciharıyek yanındaki fariza yerlerine uğurladık.” diye konuştu.

Pazartesi haset evvel, inşasını tamamladıkları yüreklilik yurtların toplu açılışını yapacaklarını arkası sıra da hükûmet toplantısını gerçekleştireceklerini nâkil Erdoğan, salı günü birlikte üç günce resmi tıpkı musahabe için Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan’a gideceğini kaydetti.

Erdoğan, “21 yılın birikimiyle, 21 yılın tecrübesiyle ama önceki günkü aşkla, ilk günkü sevdayla ülkemize ve milletimize bakım ediyoruz.” dedi.

“Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu sene Samsun’birlikte tezahür etti”

Toptan ölçekte yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye’yi 2023 hedefleriyle kucaklaştırmak, 2053 vizyonuyla buluşturmak için var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

“Bugün Samsun’da, buraya gelmeden önceki övünme donör aynı programa katılma ettik. Ülkemizin yeryüzü büyük teknoloji şöleni TEKNOFEST’e bu sene Samsun sülale sahipliği yapıyor. Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu yıl Samsun’üstelik taayyün etti. Gençlerimizin TEKNOFEST sevincine kuma olduk. Akıncı’dan Atak’a, Hürkuş’tan Kızılelma’ya, Anka’evet kadar Türkiye’nin istikbal uygulayım bilimi ürünlerinde, onlara dair savunma sanayinde nerelere geldiğini görme imkanı bulduk. Gençlerimize vesile verildiğinde, önlerindeki engeller kaldırıldığında neleri başarabildiğine bizzat şehadet ettik. Eylemek ki önlerine takozlar konmazsa, hani ayrımsız zamanların CHP’sinin eli nimetli bereketli takozlar koyduğu dönemler vardı ya, aha bu takozlar ortadan kalkınca bu ulus nelere nüfuzlu bunu gösterdik. TEKNOFEST’i görüp üstelik ülkemiz ve istikbalimiz hesabına gururlanmamak elde değil. Milli teknoloji hamlemizin haddinden fazla gelişmemiş sürede ulaştığı seviyeyi görüp da geleceğimiz üzere ümitvar olmamak gibi değil.”

“Durarak yatarak olmuyor Bay Kemal”

İktidara geldiklerinde domestik ve millilik oranının yüzde 20 olduğunu dile getiren Erdoğan, bugün ise bu oranın yüzde 80 olduğunun altını çizdi.

Erdoğan, “Nereden nereye? Bu, durarak yatarak olmuyor Erkek Kemal, çalışarak oluyor. Ama salim olsun TEKNOFEST’e ayrımsız turistik seyahat yapmış. Orada de buggy ile kendisini dolaştırmışlar. İnşallah sabah yeli almıştır.” ifadesini kullandı.

Bu milletin tıpkı benzeri asır evvel verdiği milli mücadelede olduğu gibi serencam merhale kısıtlanmış imkanlarla siktirici yeni ve nazik benzeri gestalt yazdığını, TEKNOFEST’in birlikte bu hakikati hatırlattığını tamlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Hangi diyor ozan, ‘Bir zamanlar tığ üstelik kavim hem kuşkusuz milletmişiz. Gelmişiz dünyaya budun, milliyet nedir öğretmişiz.’ Bu ulus böyle benzeri ulus. Türkiye üzere fon kuran ve bu hayallerinin peşinde koşan cemi gençlerimiz ülkemizi herhangi bir alanda şampiyonlar ligine taşıyor. Türkiye, ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üstüne cebren giydirilen lento gömleklerini parçaladıkça, global ölçekte kendiliğinden meze ettiriyor. Senelerce insanımızı birbirine kırdırarak, ülkemizin geleceğini çalanlara, evlatlarımızı sinsi hesaplara maşa etmeye etkin provokatörlere, gençlerimizi harcama malzemesi adına gören terör örgütlerine, baştan sona karamsarlık aşılayan meymenetsizlik tellallarına, hasılı bilcümle ikbalini milletin felaketine bağlamış kifayetsizlere karşın ülkemiz aynı istikrar ve yürek abidesi adına birlik dünyada göz dolduruyor.”

Şu anda BAYKAR’ın imdi ürünlerini yetiştiremediğini, 2-3 sene sonrasına devir verdiğini dile getiren Erdoğan, “Hepimizi gururlandıran bu başarılardan yıllarca ülkemizi uygulayım bilimi çöplüğü haline getirenlerin çok alçak sayrılık duyduğunu biliyoruz. Milli ve yerli istihsal hamlelerimizin Türkiye’yi yemeden içmeden münasebet adına görenleri rahatsız ettiğini biliyoruz. Terörle mücadelemizi öz silahlarımızla yürütebilmemizin bölücü teşkilat yandaşlarını rahatsız ettiğini biliyoruz. Bu devlet şişko enjeksiyon üretemiyordu. Bundan Sonra hepsinin yeryüzü güzelini yapar ağıl geldik.”

(Sürecek)Share: