Türkiye ikincisi halterci Harun Algül gözünü Avrupa şampiyonluğuna dikti Açıklaması

Şırnaklı sporcu Harun Algül, Arnavutluk’ta düzenlenecek Çoluk Çocuk ve 23 Yaş Şeş Avrupa Halter Şampiyonası’nda değerli madalya üzere ter döküyor.

Van’da 21.Temmuz’da planlı Türkiye Ferdi Gençler ve 23 Yaş Şeş Halter Şampiyonası’nda 55 kiloda Türkiye ikinciliği elde fail Harun Algül, 15-25 Ekim’birlikte Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenecek olan Gençler ve 23 Gözyaşı Şeş Avrupa Halter Şampiyonasında ülkesini piyes etmenin gururunu yaşıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde çalışmalarını halter antrenörü eşliğinde sürdüren 18 yaşındaki Algül, haftanın 6 haset günde koşa idman yapıyor.

“Antrenmanlar çokça bereketli geçiyor”

Algül, AA muhabirine, 4 yıl önceki amcasının tavsiyesiyle haltere başladığını, ilk madalyasını 2019’da okullar arası müsabakalarda kazandığını anımsattı.

Sakatlıktan dolayı 2 yıl evvel çok çok çalışamadığını kaydeden Algül, daha sonraları antrenörlerinin çabası ve desteğiyle çalışmalarına devam ettiğini ve Van’da düzenlenen şampiyonada Türkiye ikincisi olmayı başardığını söyledi.

Bundan sonraları hedefinin Arnavutluk’ta düzenlenecek olan şampiyonasına yeryüzü gür şekilde hazırlanıp sükse kullanmak olduğunu dile getiren Algün, “Allah’ın izniyle madalya ahzetmek istiyorum. Şampiyonada memleketimi ve ülkemi sunu gani şekilde izhar etmek istiyorum. Antrenmanlar haddinden fazla gani geçiyor.” dedi.

Antrenör Ülgen: “Harun ile sunma gür şekilde şampiyonaya hazırlanıyoruz”

Çalıştırıcı Hüseyin Ülgen dahi halterde muvaffakiyetli sporcular yemlemek için uğraştıklarını, serencam yıllarda halterde dereceler alınmasının sevincini yaşadıklarını belirtti.

Bu yılın esasen beri Türkiye şampiyonalarında 10 madalya kazandıklarını tabir fail Ülgen, şöyle konuştu:

“Olimpiyat Tedbir Merkezine ilk defa ilimizden ayrımsız sporcu seçildi. Algül, büyük benzeri başarı elde ederek ikinci oldu. Avrupa şampiyonasında Algül ülkemizi künde edecek. Tığ bile bu doğrultuda madalya alması amacıyla Harun ile yer bereketli şekilde şampiyonaya hazırlanıyoruz.”

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Değer ise halterde serencam yıllarda başarılar elde edildiğini, bunu daha ileriye alışmak için çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Şırnak’ta halterin haddinden fazla önde mevrut ayrımsız spor haline geldiğini tabir eden Ayar, “Fiziksel imkanları artırmaya çalışıyoruz. Eş ayından bu yana halterde sporcularımız 10 madalya aldı. Bu haddinden fazla iri tıpkısı muvaffakiyet. Açar olan herkese teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: