Trabzonspor’un Mısırlı oyuncusu Trezeguet: “Başarıya odaklandım”

Trabzonspor’un Mısırlı oyuncusu Trezeguet, “Sadece burada değil, dünyada ayrımsız yere cemaat olan kulübe geldim. Umarım burada tıpkısı öz başarmadan ayrılmam.” dedi.

Bordo-mavili takımın Mısırlı oyuncusu Trabzonspor Dergisi’ndeki röportajında, Trezeguet ismini 9 yaşında aldığını belirterek, “Mısır’bile Halk-Ehli takımında oynuyordum. Akademide üç, dört zaman boyunca genişlik çok gol atan oyuncuydum. Akademideki hocamız birlikte bana bu ismi verdi ve ego üstelik saçımı kestim.” şeklinde rey belirtti.

Öncelikle hayalinin Ahali-Ehli Kulübünün A takımında avutmak olduğunu dile getiren Trezeguet, “Oradan milli takıma müracaat etmek ve birçok yürek kazanmaktı. Henüz sonraki hayalim Premier Lig’dahi oynamaktı ve bu oranlama ettiğim kadar hızlı gelmedi. Bu süreçte çokça fazla sakatlıklar ve mücadeleler verdim. Çokça uğraştım. Böylelikle Aston Villa’ya gittim. Aston Villa birlikte mükemmellik ve iri aynı pakt. Çok mutluydum amma şu zaman buradayım, orada olduğumdan henüz fazla mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Trezeguet, maçlarda yaşadığı gol sevincine ilişik adına, “Düpedüz bunu milli takımdayken birlikte Başakşehir’deyken de yapıyordum. Kâh insanlar beni çokça aşkın desteklemiyor, bana çokça güvenmiyor. Benim hakkımda hırçın eleştiriler yapabilirler ego bunu onlara ithafen yapıyorum, ‘konuşmayın, seyredin’ manasında. Futbolda çokça fazla hezel sahibi olmayıp bile tenkit eden insanlara benzeri yanıt namına yapıyorum bunu.” değerlendirmesinde bulundu.

“Trabzon’a süzülmek büyük bire bir adımdı”

Rastgele dönem kullanılmamış tıpkısı hayali ve yeni hedefleri olan aynı kulübe geldiğini vurgulayan Trezeguet, şunları söyledi:

“Benim dahi kezalik tıpkı şekilde hedeflerim var, buna katkıda gezmek ve kalburüstü görünmek üzere. İlk öneri geldiğinde çokça mutlu olmuştum. İnşallah kulübüme bu hayalleri gerçekleştirmek üzerine havari olabilirim. Benim açımdan Trabzon’a gelmek iri ayrımsız adımdı. Dünyadaki nazik kulüplerden aynı tanesine geldim. Teklif bana geldiğinde âdeta haddinden fazla bahtiyar oldum. Buraya geldiğimde da çok bereketli karşılandım. Beceri takım, takımdaki oyuncular ve pakt çalışanları olsun kâffesi beni çokça gani karşıladı. Elan bereketli olması amacıyla bütün bana koruyucu oluyor, hepsine teşekkürname ediyorum.”

Trezeguet, UEFA Avrupa Ligi’nde gruplardan çıkamamanın acı olduğuna işaret ederek, “Amma farklı tıpkısı şampiyonada ve yarışmadayız. Trabzonspor her devir yutmak zorundadır. Kupayı kabul etmek de hayallerimiz arasında. Şu an bunun için savaşım ediyoruz. Umarım taraftarlarımızın desteğiyle beraber bunu başarırız.” görüşlerine kayran verdi.

“Şu anda liyakatli olmaya odaklanıyorum”

Medipol Başakşehir’birlikte oynarken Trabzonspor’un şampiyona kutlamalarını izlediğini anlatan Trezeguet, şunları kaydetti:

“Eşimle bu arada izledik ve ona şunu söyledim, ‘Trabzonspor kabil kulüpte oynamayı basit manzara ediyorum’ ve 1-2 kamer sonradan buraya geldim. Hemen burada değil, dünyada aynı yere topluluk olan kulübe geldim. Umarım burada bire bir molekül başarmadan ayrılmam. Futboldan sonradan ne yapacağımı söyleyemem. Şu anda kalburüstü olmaya odaklanıyorum. Kendimle alım işitmek istiyorum. Bugünün dünden elan dolgunca olması gerektiğine inanıyorum. Benim hakkımda mütekellim insanlar ne derlerse desinler, benim ve ailemin kendimle gelgel duymasını istiyorum. Hemen buna odaklanıyorum. Futbolu bıraktıktan sonra, futbolun içerisinde kayran almaya bitmeme edeceğim. Umarım futbolu bıraktıktan sonra de oynadığım süredeki başarım üzere muvaffakiyetli olabilirim. Kariyerimi sonlandırdıktan bilahare ‘yaptım ve bitti’ gitmek istemiyorum. Orada kendime yeni tıpkı sefer çizip yeniden kudretli tutmak istiyorum.”

Share: