THY ‘de 2 günde 7 nakız

Türk Gelgel Yolları, posta iptalleri ve gecikmelerle gündemden düşmüyor. Türk Çekicilik Yolları uçaklarında bugün sayı farkı 20 an ile 3 saat beyninde gecikmeler yaşanırken, Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını kopça kendisine tağyir etti. Akıbet 2 günde ise THY’a ilgili 7 seferin tağyir edildiği öğrenildi.

Türk Albeni Yolları yaz sezonunun başlaması ile gelişigüzel teehhür ve kat iptalleri ile gündeme geliyor. Günde ortalama çöz ve aut hatlarda 100’ün üzerinde seferde gecikmeler yaşanıyor. Antrparantez Türk Çekicilik Yolları güzeşte Sivas, Sinop, Denizli, Trabzon seferlerini halel ederken, bugünde Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını düğme adına tağyir etti.

Uçuş ekipleri evden çağrılıyor

Türk Albeni Yolları yetkililerinin geciken seferler zımnında uçuş süreleri dolan uçuş ekiplerinin yerine yeni ekipleri evinden getirmesi, rötarın artmasına illet oluyor. Birçok öğün gecikme yapması nedeniyle uçuş ekiplerinin pervaz saatleri doluyor. Havacılık kurallarına bakarak uçuş saati dolan ekiplerin uçuş güvenliğini aksatmamak amacıyla uçması haram. Uçuş saati dolan kabin ekiplerinin yerine Türk Hava Yolları evden kol çağırıyor. Rötar işleyen uçaklar tıpkı birlikte kabin ekibinin gelmesini bekleyince, rötarlar uzuyor.

Uçaklarını muntazır yolcular uyuyor

Uzun rötarlar nedeniyle saatlerce havalimanında aramak zorunda artan bazı yolcular, uçaklarını bekleme salonunda uyuyarak bekliyor. beraber İstanbul aktarmalı yolcular ise uçaklarını kaçırdığı için otellere yerleştiriliyor. Bu nedenle Türk Çekicilik Yolları’nın otel sırasının uğrunda sıraların oluştuğu görüldü. – İSTANBULShare: