Türkelili dinç üreticiye plaket

Sinop’un Türkeli ilçesine sınırlı Çatakörencik köyünde, oran desteğiyle ilçede ilk defa keçi yemişi üretimini başarıyla sürdüren dinç müteşebbis Haysiyet Demirel’e plaket arz edildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Tılsım, İlçe Kaymakamı Mesut Saz Şairi Yılmaz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hesap Deveci ve İlçe Ziraat Odası Başkanı Günay Özçelik, ilçeye tutkun Çatakörencik köyünde yaban mersini üreticisi Ölçü Demirel’i ülfet etti.

Ziyarette, zinde müteşebbis Demirel, çandır mersinini önceki üretime başladığından bu yana yaptığı çalışmaları anlattı.

Ziyaretin arkası sıra İlçe Tarım Odası Başkanlığı yoluyla hazırlanan plaketi İlçe Kaymakamı Ongun Şair Yılmaz, ilçede ilk defa denenen ve başarıyla sonuçlanan keçi yemişi üretimini gerçekleştiren dinç girişimci Kıymetiharbiye Demirel’e başarısından etraf plaket sunma etti.

30 dekarlık alanda üretim gerçekleştirdiklerini tamlayan Ölçü Demirel, “Öncelikle plaket amacıyla teşekkürname ederim. İlçede keçi yemişi üretiminin yaygınlaşması için elimizden mevrut gayreti gösteriyoruz. İlçenin kalkınmasına katkımız olduysa ne bahtiyar bize.

Üretimin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen İl Ekincilik ve Orman Müdürü sayın Fatih Ilaç’e, İlçe Kaymakamı sayın Sevinçli Ozan Yılmaz’a, İlçe Tarım ve Orman Müdürü sayın Zihin Sarban ve İlçe Kültür Odası Başkanı sayın Günay Özçelik’e ve Tarım Mühendisi sayın Halas Demirbaş’a teşekkür ediyorum” dedi. – SİNOP

Share: