Techno ve Berlin Sound’unun İkon İsmi Ben Klock Türkiye’ye Geliyor

Istanbul 20 Ağustos’ta, Klein Phönix’te; Technonun ikinci, yuvası Berlin’üstelik pakt kültürünün belen noktasını tanımlayan Berghain’ın duvarları ortada ad salmış DJ/yapımcı Ben Klock’u ağırlamaya hazırlanıyor.

1972’dahi Gün Batısı Berlin’dahi dünyaya gelen Ben Klock, Techno enstrüman sanatçısı, DJ ve plak şirketi saihibi. DJ adına hayatına 1990’ların ortasında Tresor’da ve Tresor’un öncülüğünde kapılarını açmış ayrımsız başka ilham donör kulüp olan WMF’birlikte başladı. 1994 itibariyle bire bir zamanda şehrin tıpkısı apayrı çalgı sığınağına dönüşmüş Cookies’in resident DJ’liğini üstlendi. Techno çalgı aleti sanatçısı, DJ ve plaka şirketi saihibi olan Ego Klock, 2006’da kendi plaka şirketi Klockworks’u kurdu. 2015’te BBC Radio 1’nin “Essential Mix of the Year” ödülünü düz sanatçı benzeri haddinden fazla prestijli ödülün üstelik sahibi.

Berlin’in ikonik gece kulübü Berghain’üstelik efsaneleşen Ben Klock, kentin müzikal renkliliğinin bildirme mefret sembollerinden biri. Berghain’le ayrıntılı devamlı birliktelikleri, Klock’un kendine inşa ettiği elektronik müzik krallığına uygun zemini sağlayarak günümüzün arz çok ilişki gören DJ’lerinden biri olmasına kere açtı. Dinamik ve derinlikli bire bir techno üreten Klock’un tarzı, technonun doğasında fire görülen zanaatkarlığı ve duyguyu janra adeta baştan üflüyor.

Share: