TBMM Başkanı Şentop’tan Cezayir’de düet görüşmeler

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cezayir’deki temasları kapsamında ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Şentop, Kotdivuar, Ana Deniz ve Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sedir Başkanlarıyla ve Pakistan Divan Başkan Yardımcısı ile tıpkısı araya geldi.

Cezayir temaslarını sürdüren TBMM Başkanı Şentop, geri Kotdivuar Cumhuriyeti Millî Meclis Başkanı Adama Bictogo ile görüştü. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin ve teşrikimesai alanlarının son yıllarda derhâl gelişmesinden mahsus sevinme tabir edildi.

Şentop daha sonraları Umman Şura Sedir Başkanı Halid bin Ayça bin Nasır el-Maveli ile düet ziyaret gerçekleştirdi ve peşi sıra Pakistan Milli Sedir Başkan Yardımcısı Zahid Akram Durrani ile benzeri araya geldi.

Şentop serencam namına KKTC Cumhuriyet Altını Meclisi Başkanı Dayanabilen Töre ile bire bir araya geldi. TBMM’den görüşmeye ait yapılan açıklamada, ‘Türkiye’nin Kıbrıs Türk halkının hürriyetinin ve hukukunun muhafazası yönünde ahdi ve tarihi sorumluluklarını hassasiyetle yerine getirmeye devam edeceği vurgulandı’ denildi.

Share: