Sulh Intibah Gençlik Kampı’ndan 1200 yavru yararlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, tatil ika imkanı bulunmayan dezavantajlı çocuklara müteveccih düzenlediği ve 10 hafta süren “Sulh Intibah Bilgisizlik Kampı”ndan 1200 gönül yararlandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, dezavantajlı çocukların dinlence etme imkanı bulduğu kampın 2022 yılı sezonu sona erdi.

Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Kat Başkanlığının, Elazığ’ın Maden ilçesi Gezin Mahallesi’nde saha düzlük Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Tesisleri’nde gerçekleştirdiği kampa bu mevsim 1200 kişi katıldı.

Uğur, Martir Yüksek Gaffar Okkan, Dicle, Hani Hatuniye, Silvan Halk-Cezeri, ve Bismil Ahmedi Hani yüksekokul liseleri ile Eşkal, Selahaddin Eyyubi, Bismil Prof. Dr. Muazzez Sancar ve Hani Gürbüz bilgievlerindeki faaliyetlere katılan çocuklardan her hafta 120 güç kampa katıldı.

Çocuklar hem eğlendi hem öğrendi

Alanında bilirkişi eğitmenler, kampta çocuklara milli ve manevi değerler seminerleri ile foto, halk becerileri, umum oyunları, çalgı, kıraat, beyaz perde, yaratıcı dram, robotik ve tartım atölyelerinde eğitimler verdi.

Katılımcıların fiziki gelişimlerine yardım sunmak için gelişigüzel devir mukannen saatlerde yüzme, futbol, basket, satranç ve voleybol etkinlikleri düzenlendi.

Kampta yüzme bilmeyen çocuklara, nısıf olimpik yüzme havuzunda ambulans nezdinde yüzme öğretildi.

Yangın tatbikatı yapıldı

İtfaiye Ofis Başkanlığınca, çocuklara yangın çeşitleri, ateş güvenliği ve söndürme prensipleriyle ilgilendiren bilgiler verildi, tatbikatlar yapıldı.

Her benzeri grubun ilkokul dönem kaldığı kampın son gününde katılımcılara yönelik veda gecesi düzenlendi.

Veda gecesinde torunlar, yakılan kamp ateşi etrafında müzikler eşliğinde oyunlar oynadı, tatil boyunca yaşadıkları deneyimleri dile getirme fırsatı buldu.

Share: