Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından çocuklara terbiye paketi

Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanı Bahir Acılı, meslek hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Vekillik adına çocukları kırtasiye ve pusula yönünden birlikte desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim bilimi tedris yılına tedarik kapsamında kırsal bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula devam fail çocukları amacıyla “Eğitim Bilimi ve Hareket Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Uşak, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; ense çantası, kalem kutusu, beslenme çantası, boya, defter, tip kabil malzemelerin yanı sıra Nezaret eliyle genel ağ sitesinden car edilen Yavru Dostu Kitap Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Ev ve Içtimai Hizmetler Bakanı Izdıraplı’ın, çocuklara yazdığı pusula üstelik meydan alıyor.

Bakan Yoğunluk Izdıraplı, konuyla ilişik değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günce Eylem Planı doğrultusunda sabık yıl 22 ilin kırsal bölgelerinde ayrıntılar üzere havari ve önleyici hizmetler üzerine bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu mankafa bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını anlatım fail Izdıraplı, yavru dulda canlı ekipleri marifetiyle rustik bölgelerdeki çocukların apotr ve önleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve punt eşitliği sağlamaya müteveccih icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni yetişek tedrisat yılı önceden rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla “Eğitim Bilimi ve Iş Destek Paketleri” hazırlandığına meni eden Üzüntülü, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, tezkere yönünden de destekliyoruz. Eğitim Bilimi ve Aksiyon Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin beraberinde Bakanlığımızın hazırladığı Çocuk Dostu Pusula Listesi’ndeki kitaplardan birlikte koyduk. Okula mecmu adına başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza muvaffakiyetli ayrımsız yetişek tedrisat yılı diliyorum.”

Share: