Su Uluğ göçük altında artan Taha Duymaz’la ilgili serencam gelişmeleri verdi: AFAD çalışmalara başladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremler 10 ilimizde balaban yıkımlara illet oldu. Yaşanan sarsıntı felaketinde binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Hatay’da faal ve yayınladığı yemek videoyla tanınan içtimai iletişim araçları fenomeni Taha Duymaz, ve ailesi bile depremde çökmüş altında kaldı.

“TAHA’NIN OLDUĞU BİNANIN ÜZERİNE BİR BİNA DAHA YIKILMIŞ”

Depremin arkası sıra bölgedeki yurttaş amacıyla çalışmalara başlayan hanende Yoğunluk Uluğ, toplumsal medya hesabından Taha Duymaz’ın olduğu binanın üstüne benzeri çatı daha yıkıldığını ve iri vinçlere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Sabaha alın tıpkı video yayınlayan Uluğ, “Tığ şu dakika Taha Duymaz ile ilişik bilgelik vermek istedik size. Mustafa Burak’la konuşuyor. Biz oraya vinç ve cerrah yönlendirdik” dedi. Konuyla ait konuşan iş insanı Mustafa Cari, “Taha Duymaz’ın olduğu binanın üstünde benzeri yapı elan varmış. CZN Burak orada filhakika. İrtibata geçtik. Bir binayı kaldırırken diğerinin tutulması geçişsiz. Vinç bekliyoruz. İnşallah olacak. Saat 8-9 kadar. Vinçler gelecek” ifadelerini kullandı.

“AFAD GELDİ, ÇALIŞMALAR BAŞLADI”

Derya Uluğ sonuç paylaşımında ise AFAD’ın bölgeye gittiğini söyleyerek “Bu binada, Taha Duymaz’ın kendisi, kardeşi Melek Duymaz ve Umut Duymaz, halası, eniştesi ve komşuları var. Herkesten yardım istiyorum. Taha’nın olduğu enkaza AFAD geldi, himmet başladı arkadaşlar. Şu zaman mevrut stabil ve et hikmet. Orda güçlü benzeri süreç var. Dualarınızı noksan etmeyin” dedi.

Share: