Sivasspor, hazırlık maçında Sivas Belediyespor’u 3-0 yenik etti

Spor Popo Süper Yığın ekiplerinden Çıpa Ekip Sivasspor, bilet gelirlerinin deprem bölgelerinde kullanılması üzere tevhit edilen hazırlık maçında TFF 2. Tabur takımlarından Sivas Belediyespor’u 3-0 yendi.

Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya bakarak Sivasspor, pakt tesislerinde Sivas Belediyespor ile tedarik maçında karşılaştı.

Mücadeleyi Sivas bölgesi hakemlerinden Burak Yücetağ yönetirken, yardımcılıklarını Okan Taşköprü ve Emre Bayraktar yaptı.

Sivasspor Maharet Direktörü Şevk Çalımbay, önce 11’de Mürtefi Şaşal Vural, Alaaddin Entelektüel, Goutas, Appindangoye, Meram Çiftçi, Melik Arslan, Charisis, Saiz, Erdoğan Yeşilyurt, Gradel ve Iftira James’e meydan verdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısında ise Yaşamış Saika, Mehmet Albayrak, Berrak Erdal, Keita, Cofie, Hedef Paluli, N’Jie, Angielski, Ahmed Musa ve Caicedo fariza aldı.

Karşılaşmayı 3-0 kazanan Sivasspor’un gollerini, 25. dakikada Melik Aslan, 61. dakikada Appindangoye ve 90. dakikada Caicedo kaydetti.

Maçın bilet satışından elde edilen gelir, zelzele bölgesinde kullanılması için AFAD’a bağışlanacak.

Karşılaşma öncesi iki topluluk oyuncuları ve taraftarlar, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar amacıyla ayrımsız dakikalık çekinmek duruşunda bulundu.

Share: