Selde engel gören araçların katışıksızlık ve tamirleri yapılmaya bitmeme ediyor

Kastamonu’üstelik meydana gelen kötü bora, dolu ve sıkıntı sonrasında yaşanan baskın cihetiyle arızalanan araçların saflık ve tamirleri devam ediyor.

Kastamonu’dahi 3 Ilkgüz Cumartesi haset meydana mevrut elem bora yağmur, komple ve fırtınada 400’den fazla bodrum ve antre katlarda mevcut hareket yeri, sülale, tutkun park ile depoları su bastı. Yaşanan hâkim sebebiyle Kastamonu Belediyesi ekipleri, bire bir yandan saffet çalışmalarını sürdürürken gayrı yandan de hasar gören yerlerde tamir çalışmalarını bitmeme ettiriyor.

Yaşanan yeğin cihetiyle yolda ve otoparklarda aksaklık eden araçların bile tamirat, tamir ve arılık çalışmaları sürüyor. Kastamonu’üstelik baskın sebebiyle aksaklık eden evet de temizlenmesi müstelzim vesait, uran siteleri ve yıkamacıların yolunu tuttu.

Kastamonu’dahi Oto Ekspertiz Uzmanı Emre Maraba, selde kötülük gören araçların temizlenmesi üzere yoğun ilginin olduğunu belirterek, “Koltukların, aya halısının, husus döşemelerinin sökümü iç kısımların oksit ve küflenmeye neden mümteni sıvılar ile temizlenmesini yapıyoruz. Zir ayak tabanı keçelerinin yenilenmesini sağlıyoruz. Hâkim suyundan dolayı, temizlense birlikte gitmeyen çığlık kokuyu temizlemesi için hazırlanan hususi ürünlerin uygulamasını yapıyoruz. Vakum ile bilcümle suyun aracın içinden arındırılması ve ısıtıcılar ile kurutulmasını sağlıyoruz. Dominant suyu komütatör içre kalması sonucu araçta çürümeye hastalık olduğu amacıyla hangi kadar erken arındırılırsa o büyüklüğünde az uymazlık verir. Bu yüzden selden zarar gören açkı sahiplerini çatlak kaybetmeksizin bu işlemleri yaptırmaya nida ediyoruz, gecikmeleri durumunda araçlarında temelli hasarlar oluşabilir, tefessüh evet birlikte içerisinde yara kokular kalabilir” dedi. – KASTAMONU

Share: