Sazak ve Hatay’da içtimai bölük projesine başvurular sürüyor

Mersin Ağacı ve Hatay’da vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai ev projesine müracaat yapmaya bitmeme ediyor.

Sosyal ev projesi kapsamında 5 bin 100 konutun yapılmasının planlandığı Sazak ile 4 bin 450 konutun hedeflendiği Hatay’da, e-Ihtişam üzerinden müracaat imkanı olmayanlar, taleplerin alındığı ikinci çevrim dahi Umum ve Kültür bankaları şubelerine gitti.

Mersin’bile başvuru yapanlardan 55 yaşındaki ev hanımı Cavidan Ölmez, çalışmadan âlem mutlu olduğunu vurgulayarak, “Eşim öldü, 4 çocuğum var. Başımı sokacak tıpkısı evim olsun istiyorum. Kiralar çokça fiyatlı. Sayın Reisicumhur’mıza haddinden fazla teşekkürname ederiz. Familya çıkarsa ona çok minnettar kalacağız. Icar vereceğimize, zat evimiz, umudumuz tamam.” dedi.

-“Bu proje haddinden fazla iyicene imkanlar sunuyor”

Tekaüt öğretmen Zarife Kayaç (65) birlikte kirada oturduğunu belirterek, “Evim olsun istiyorum, heyecanım berenarı erdemli. İnşallah aile kazanç. Sayın Cumhur Reisi’mıza çokça teşekkürname ediyorum. Bu proje çokça pir imkanlar sunuyor. Öz evimiz olacak, kira vermekten kurtulacağız. Haddinden Fazla evire çevire aynı şey.” diye konuştu.

Başvuru işleyen gençlerden 27 yaşındaki Şayan Demircan, projeyi duyarlı duymaz referans yapmaya değişmeyen verdiğini söyledi.

Umutlu olduğunu dile getiren Demircan, “Çok heyecanlıyız, umutluyuz. İhtiyaç sahibi insanların bu projeden yararlanabilmesi bizi henüz da mutlu etti. Kendimizi bire bir kenara bırakıp, onların hesabına imdi bahtiyar olabiliyoruz. Hakeza tıpkısı girişim atıldığı için Sayın Reisicumhur’mıza ve emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum.” ifadesini kullandı.

Hatay

Hatay’birlikte referans yapanlardan Hasan Keşikçi (32), 11 yıldır kirada oturduğunu ve eş sahibi koyulmak üzere projeye başvurduğunu anlattı.

Projenin çok domuzuna olduğunu belirten Keşikçi, “Bu fiyatlarla bire bir eş sahibi olursak ferah peki. Hep amacıyla aldatıcı tamam inşallah.” dedi.

Abdullah Akavioğlu (53) birlikte taksit taksit ev sahibi olma imkanı sağladığı için projeye başvuru yaptığını kaydetti.Share: