Afyonkarahisar’da ücretsiz spor eğitimleri devam ediyor

Afyonkarahisar’da 5-17 yaş grubundaki gençlere yönelik olarak başlatılan ve 19 branşta uygulanan ücretsiz spor eğitimleri bitmeme ediyor.

Afyonkarahisar Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde ehlivukuf antrenörler tarafından sporculara; atletizm, badminton, basket, cimnastik, artistik cimnastik, eskrim, futbol, güreş, halter, el topu, karate, kano, okçuluk, rekreatif spor, masa tenisi, taekwondo, alan topu, voleybol ve yüzme olmak üzere 19 branşta spor eğitimleri veriliyor.

Antrenman yapan sporcuları ve antrenörlerini müzakere fail Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu: “Spor okulları cümle hızıyla devam ediyor. 70 antrenörümüzle bu arada salonlarımızı sportmen yavrularımızla beraber aktif yapmaya devam ediyoruz. Çünkü çocuklarımız ince tıpkı covid döneminde evde hapsolmuştu. Salonlarımızı açınca güvenilmez derecede çocuklarımızın spora bağ ve alakaları bizi heyecanlandırdı. Afyonkarahisar’ı spor merkezi haline getirecek projeleri say arkadaşlarımızla bu arada planlıyoruz. Rastgele şey spor üzere gelişigüzel molekül Afyonkarahisar için” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, GSB Spor Okullarında antrenmanlarını sürdüren öğrenciler memnuniyetlerini belirtti. – AFYONKARAHİSAR

Share: