Sarsıntı endişesi İstanbulluları Kırklareli’ne barhana ettiriyor

Hareket endişesi İstanbulluları Kırklareli’ne göç ettiriyor

Gömlekli “Şu anda şehrimizde kiralık daireler bulunmayan denilecek kadar beş altı seviyede”

KIRKLARELİ Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra hareket endişesi faal çok sayıda İstanbullu vatandaş, sarsıntı riski birkaç olan Kırklareli’nde kafile etmeye başladı.

Kahramanmaraş ve 10 ilde yaşanan hareket, endişeleri beraberinde getirdi. Muhtemel İstanbul depremi son zamanlarda bire bir el henüz gündeme geldi. Zelzele endişesi diri İstanbullular, mütenavip arayışlara yöneldi. Kırık hattına uzaklığı ve deprem riski birkaç olduğu tabir edilen Kırklareli’nde yer ve sülale almaya evet de kiralamaya başladı.

İstanbulluların Kırklareli’nde barhana hareketliliği yoğunlaştı

Emlak Satış Temsilcisi Mutlak Gömlekli Kırklareli’nin 4. merhale hareket bölgesinde vadi almasından çevre sarsıntı endişesi olan İstanbulluların kente barhana etmeye başladığını belirterek “Kırklarelimizin 4. Kademe deprem bölgesinde düzlük almasından kontekst güvenli şehirler beyninde vadi almıştır. Bundan periferi üstelik hele İstanbul ağırlıklı emlak taleplerinde ve kiralık daire taleplerinde tehlikeli oranda artışlar gözlemlemekteyiz” dedi.

“Yurt sahipleri biraz imanlı olsun”

Gömlekli, yurt sahiplerinin fiyatları makul seviyede tutmaya davet ederek, “Bu durumdan dünya zaman zaman faziletli icar ücretleri temenni edilmekte İster istemez sülale sahibi ve kiracılar arasında gerginlikler yaşanmaktadır. Biz fiyatları sapık derecede erdemli markajcı gayrimenkulleri, gayrimenkul sahiplerini özlük portföylerimizden çıkarmış durumdayız. Kırklareli’nde ki gayrimenkul sahiplerine çağrımız bu faziletli fiyatlardan periferi az buçuk daha itikatlı davranmaları burada akla yatkın seviyelerde fiyatları tutmaları. Şuanda şehrimizde kiralık daireler yok denilecek büyüklüğünde az seviyede” diyerek konuştu.

Satma Temsilcisi Gömlekli satışlarım hele bağımsız milletvekili bahçeli evlere talebin pahal olduğunu söyledi.

Kırklareli’nin mektepli şehri olduğunu vurgulayan Gömlekli, aynı zaman evvel kullanılmamış iskân alanları oluşturulması gerektiğini rapor ederek “Kırklareli’nde bu göçün henüz bile artacağı öngörüsüyle kullanılmamış yerleşme merkezlerinin oluşturulması ve bunların ast yapılarının ivedilikle sağlanmaya başlanması bunaltıcı anlamada öneme sunu etmektedir. Kırklareli ayrımsız anlamda birlikte mektepli şehridir. Şuanda üniversitemizin ilişkin olmasından muhit şehrimizde öğrencilerimizin olmamasına karşın vahim anlamda aynı talep vardır. İlerleyen dönemde üniversitemizin açılmasıyla beraber bu dara daha üstelik bozulacaktır. Şimdiden buralara bu konulara ilaç alınması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Fay hattı üzerinde düz kayran Tekirdağ ise yeğleme edilmiyor.

Share: