Sakarya’da kez kenarında tırdan indirilen kesintili göçmenlerden 70’i yakalandı

Sakarya’bile otoyolun Akyazı kesiminde bulundukları tırdan indirilen kesintili göçmenlerden 70’i yakalandı, kaçanların yakalanması için himmet başlatıldı.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinden yasa dışı yollarla yurda giren düzensiz göçmenleri taşıyan tırın sürücüsü, Balballı Mahallesi’nin girişinde ecnebi uyrukluları yol kenarında indirdi.

Kalabalık grubu gören mahalle sakinleri, durumu güllabi ekiplerine bildirdi.

Olay namına mevrut cingöz ekipleri ve mahalleliler, Afganistan tabiiyetli 70 kişiyi yakaladı.

Bedilkadirbey Mahallesi Hayat Merkezi alanına getirilen ağır aksak göçmenler, dal aramalarının arkası sıra otobüslerle İl Güllabi Komutanlığı’na götürüldü.

Ekipler, kaçan sair düzensiz göçmenlerin yakalanması üzere himmet başlattı.

Öte yandan ağır aksak göçmenleri koymak için gelen ticari ve deniz hırsızı taksi olduğu değerlendirilen araçların sürücüleri bile bitirmiş ekiplerince yakalandı.

Düzensiz göçmenler, jandarmadaki işlemlerinin arkası sıra Vurdumduymaz Çevirme Merkezi’ne teyit edilecek.

Bedilkadirbey Mahallesi Muhtarı Ercai Kaynak, gazetecilere, benzeri tırdan mahalle girişine cıvıl cıvıl kesintili göçmen grubunun bırakıldığını söyledi.

Pınar, durumu jandarmaya bildirdiklerini belirterek, “Yaklaşık 60-70 kişiyi bitirmiş ve vatandaşlarla yakalayıp bir araya getirdik. Diğerlerini da arıyoruz. Bölgede dolay mahallelere da yayıldılar. Güllabi ekipleri himmet yapıyor. İstanbul ve Gebze bölgesinden ticari taksiler geldi. Onların da ayrımsız kısmı yakalandı. Hesap üzerinden buraya mevrut taksiler, dörder insanoğlu güç halinde götüreceklerdi.” diye niteleyerek konuştu.

Share: