Safranbolu Belediyesi Yarayışlı Çarşısı, İhtiyaç Sahiplerine Desteğini Sürdürüyor

Safranbolu Belediyesi eliyle hayata geçirilen Faydalı Çarşısı, gerekseme sahiplerinin birlikte olmaya bitmeme ediyor.

Mevcut hizmet binasında faaliyetlerine devam eden Müfit Çarşısı, ehlivukuf personeli ile gerekseme sahiplerine desteğini sürdürüyor.

Belediye Başkanı Elif Köse, Yararlı Çarşısı’nda son dönemde ölçülü çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

“40 aileye yakıt, 235 aileye mahiye nakdi ödeme, 59 aileye günce kemirmek, tutkun yatağı ve tekerlekli sandalye, çocuklarımıza kırtasiye, kurban bayramında ise 170 kurban payını ihtiyaç sahibi ile buluşturduk.”

Hayır Çarşısı’nın veren elle düz elin birbirini görmediği, direkt vatandaşa raci bir çatı haline geldiğini tamlayan Başkan Köse, “Biz insana dokunmayı başardık. Vatandaşlarımızın bizlere gabi dönüşü, benzeri nevi yarayışlı işi açmak amacıyla sıraya girmeleri Safranbolu ruhunun bir parçası. Kızıl hemşehrilerime bu nedenle binlerce el teşekkür ediyorum. Bu anlamda Aile ayından bu yana, Kuruma müracaat yapmış ve sosyal yardım yönetmeliği kapsamında yardıma uygun bulunmuş kişilerin kuruma mukannen aralıklarla termin sistemi ile gelerek ruba ihtiyacını karşılaması anlamında 620 karı 4 aylık periyotla bizden giyecek almakta” diye konuştu.

Köse, şöyle bitmeme etti:

“Kamu bunların yanı sıra bizim üzere çokça çokça balaban olan çocuklarımız amacıyla başlattığımız 1-10 yaş grubu çocuğu olan ailelerimiz amacıyla 15 dolaşma aralıkla 100 aileye 5 litre benzin ikram ediyoruz. Vatani görevini ödeme edecek olan gençlerimize içerisinde zaruri olabilecek malzemelerden oluşan Er Çantası bergüzar ediyoruz. Cenazesi olan vatandaşlarımızın evlerinin önüne taziyet çadırı kurarak ikramlarda bulunuyor, dünyaya yeni mevrut bebeklerimiz amacıyla ise Güzel Geldin Çağa diye niteleyerek ailelerin mutluluğunu paylaşıyoruz. Kısaca Safranbolu’da rastgele ant olduğu gibi sağlık kazanıyor.”

Share: