Pakistan’a müzaheret malzemesi haiz beşinci “İyilik Treni” törenle uğurlandı

Kıyamet ve Ivedi Boyut Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda tıpkısı araya mevrut sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle hazırlanan insancasına müzaheret malzemelerini başat felaketinin yaşandığı Pakistan’a ulaştıracak beşinci “İyilik Treni” Mersin Ağacı’den yola çıktı.

Pakistan halkının yaralarını koymak için besin ve hıfzıssıhha malzemelerinden oluşan insanca yardımla yola çıkma beşinci “İyilik Treni” amacıyla Mersin Ağacı’in Tarsus ilçesindeki Yenice Lojistik Müdürlüğü uğrunda merasim düzenlendi.

Törene, Sazak Valisi Şanlı Hamza Güreşçi, İl Güven Müdürü Mehmet Arslan, Tarsus Kaymakamı Ayar Sertel Otcu, İl Jandarma Komutanı Liva Temiz Çarıkcıoğlu, ayrıksı tören düzeni üyeleri ve ilgililer katıldı.

Vali Güreşçi, törende, bacanak ve ahi büyüklük Pakistan’da haddinden fazla iri baskın afetlerinin yaşandığını anımsattı.

Bu afetlerinin hasarların şişman olduğunu dile getiren Güreşçi, bu kapsamda Türkiye’den Pakistan’a insanca arkalama kampanyasının başlatıldığını aktardı.

Trende vadi düzlük yardımların miktarıyla ait bilgelik veren Güreşçi, “Sazak, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kayseri, Burdur, Isparta, Antalya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Malatya’da toplanan yardımlar bu trenle Pakistan’a nöbet algı. 633 ton 703 kilogramdan oluşan 40 bin 98 azık ve hıfzıssıhha kolisiyle un paketini 28 vagonla Ihtişam Demiryollarına ilişkin trenimizle uğurluyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Güreşçi, yardım malzemeleriyle gelişigüzel dualarını ve iyi dileklerini birlikte gönderdiklerini belirterek, şimdilerde teavün ve dayanışmanın majör olduğunu söyledi.

“İyilik Treni”, henüz sonra dualarla Pakistan’a uğurlandı.

Share: