Oturarak Uçan Top Kadın Milli Takımı’nda planlar Avrupa Şampiyonası’na göre yapılıyor

Oturarak Voleybol Eş Milli Takımı, 2023’te Sırbistan’ın aile sahipliği yapacağı Avrupa Şampiyonası’nda madalya hedefliyor.

Hazırlıklarını Aksaray Paralimpik Oyunları Hazırlık Merkezi’nde sürdüren milli mızıka, günde koşa antrenmanla şampiyonaya hazırlanıyor.

Başantrenör Mutlu Sevgi, AA muhabirine, Aksaray’da dinlenme kampı merkezinde bire bir haftalık kampa girdiklerini söyledi.

Avrupa Şampiyonası öncesinde Çoluk Çocuk Avrupa Şampiyonası’na katılacaklarını, orada mebzul tıpkı adım bağışlamak istediklerini tamlayan Hatır, şöyle konuştu:

“Güre bire bir kadroya sahibiz. Mutluluk yerine tunç ligdeyiz. Burada da savaş edeceğiz. Bu müsabakalar amacıyla dahi çalışıyoruz, hazırlıklarımızı yapıyoruz. Hisse Senedi kampları düzenleyip, sporcularımızın seviyesini arttırmak istiyoruz. Oyuncularımızı mental ve fiziki adına bu yarışmalara alıştırmak istiyoruz. Kampımızda 20 oyuncumuz var. Günde çift egzersiz yapıyoruz. Kırıcı şekilde antrenmanlarımız bitmeme ediyor.”

“Hedeflerimiz çokça iri”

Türkiye’yi bu branşta doğruluk ettiği yere getirebilmek için ellerinden mevrut seçkin şeyi yapacaklarını vurgulayan Bağlılık, “Bu bağlamda hedeflerimizi belirledik. 2023 Avrupa Şampiyonası’nda mebzul tıpkı mertebe fethetmek istiyoruz. Ülkemizi dünyada oturarak voleybolda meze sahibi yazmak istiyoruz. Hedeflerimiz çokça şişman. Basamak merhale ilerleyeceğiz. İlk kendisine Avrupa Şampiyonası’nda kızıl madalyayı sarmak istiyoruz. Tabiatıyla kim kül ülkeler bile benzeri şeyi istiyor. İnşallah kızıl madalya felek evet.” ifadelerini kullandı.

İlke Zenginlik: “Milli formayı vurmak bizim için nazik tıpkı gelgel”

Milli sportmen İlke Zenginlik Kılıklı ise kamp sürecinin haddinden fazla aheste geçtiğini dile getirdi.

Günde koşa antrenman yaptıklarına değinen İlke Zenginlik, “Oturarak uçan top haddinden fazla güzel bire bir spor. İnsanların salt güveni artıyor, özellikle kim bizim kadar sakat olanların. Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarımız devam ediyor. İnşallah pir bir paye elde edeceğiz. Bu milli formayı asmak bizim amacıyla iri ayrımsız kurum. İnşallah Türk bayrağımızı göndere çektireceğiz.” diye konuştu.

Share: