Osmaniye haberi… Osmaniye’de gerçeği aratmayan yangın tatbikatı

Osmaniye’bile gerçeği aratmayan coşkunluk tatbikatı

Necmettin Erbakan Kız Küçük Asya İmam Hatip Lisesi’nde 13 Ekim Dünya Afet Risklerini Tenzil Günü çerçevesinde gerçeğini aratmayan “Cuşuhuruş Hatıra ve Tahliye Tatbikatı” tatbikatı yapıldı

OSMANİYE – Osmaniye’bile Necmettin Erbakan Kız Küçük Asya İmam Dil Cambazı Lisesi’nde 13 Ilk Teşrin Acun Kıran Risklerini Tenkis Haset çerçevesinde gerçeğini aratmayan “Coşkunluk Hatıra ve Tahliye Tatbikatı” tatbikatı yapıldı. Ekol zilinin adına alarm seslerinin yankılandığı okulda tatbikata kelimesi kelimesine uyan öğrenciler, kontrollü benzeri şekilde okulu metrukiyet yazar bahçeye artık.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Format Yönetimi Başkanlığı eliyle 2022 yılının “Facia Tatbikat Yılı” yerine car edilmesiyle 13 Teşrinievvel Acun Afet Risklerini Azaltma Haset çerçevesinde farkındalık tesis etmek amacıyla Necmettin Erbakan Kız Küçük Asya İmam Hatip Lisesi’nde “Cuşuhuruş Anı ve Tahliye Tatbikatı” tatbikatı yapıldı. Yangın alarmının verilmesi ile başlayan tatbikat öğrenciler, öğretmenler ve personel kontrollü olarak okul bahçesine tahliye edildi. Binadan kendi imkanı ile çıkamayanlar ise tehlikesiz tıpkısı şekilde ekipler marifetiyle binadan çıkarıldı. Gerçeği aratamayan yangın tatbikatında yanık olanlara ilk müdahale ekipler vasıtasıyla yapıldı. Osmaniye Belediyesi’ne sadık itfaiye ekipleri tamamlanan tahliyenin peşi sıra yangına müdahale etti. Elan bilahare itfaiye ekipleri tarafından tatbikatın arkası sıra öğrencilere ateş sönüm eğitimi verildi.

Tatbikatın kent genelinde bilcümle okullarda yapıldığını rapor eden Vali Erdinç Yılmayan, “İçişleri Bakanlığı’mız aracılığıyla 2022 yılının Kıyamet Manevra Yılı zar edilmesi dolayısıyla tatbikatlarımıza devam ediyoruz. Bugün, 13 Ekim Acun Kıran Risklerini Kısıntı Haset dolayısıyla Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizde çok liyakatli aynı tatbikat gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin tatbikatın başından itibaren okuldan çıkmaları, yangına engelleme edilmesi, içeride mahsur küsurat arkadaşlarımızın kurtarılması ve itfaiye aracı ekibinin müdahalesi başarıyla sonuçlandı. Elan Salı haset akşam ezanı sarsıntı yaşadık, dolayısıyla afetlere cebin her ant hazır olmak mecburiyetimiz var. yetişmek için birlikte tatbikatlarımızı yapmalıyız. Bugün bu tatbikatlardan birini gerçekleştirdik. Bilcümle vatandaşlarımızın alelhusus çocuklarımızın ve gençlerimizin afetlere cebin bilinçli namına yetiştirilmesi, afetlere mücehhez olunması çokça önemlidir. Tatbikatlarımız ve hazırlıklarımız geceli gündüzlü sürecektir” diyerek konuştu.

Share: