Okullar Arası Dinç Rical-Kızlar El Topu Turnuvası’nda kupalar sahiplerini buldu

Işıklı Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü vasıtasıyla planlı Okullar Arası Tendürüst Rical-Kızlar Hentbol Turnuvası’nın yer birincileri anlaşılan oldu.

Beden ve ruh sağlığını artıran, esnekliği ve dayanaklığı geliştiren, akım halindeyken düşünmeyi öğreten gençlerin iş birliği içre olmalarını sağlayan mızıka oyunu hentbolda takımlar memleket birincisi kalkışmak amacıyla centilmenlik içinde arak döktü. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne sınırlı Mimar Sinan Spor Salonu’nda planlı bitiş maçlarında tam stratejilerini ortaya koyan takımlarda şampiyonlar muhtemelen oldu.

2022-2023 Yılı Meslek Sporları Okullar Arası Tüvana Rical-Kızlar El Topu Turnuvası’nda kızlar kategorisinde bir numara İncirliova Spor Lisesi, ikinci Nazilli 50. Yıl Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesi, üçüncü Martir Polis Güçleri Nedip Cengiz Eker Mesleki ve Ustalık Rum Lisesi ve dördüncü Nazilli Menderes Rum Lisesi olurken, erkekler kategorisinde üstelik bir numara İncirliova Spor Lisesi, ikinci Nazilli Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi, üçüncü Cumhuriyet Altını Rum Lisesi ve dördüncü Nazilli Menderes Rum Lisesi oldu. Okullar Arası Zinde Erkekler-Kızlar El Topu Turnuvası sonunda planlı bağış töreni ile takımlara yürek ve madalyaları verildi.

Şampiyon takımlar Aydınlık ilinin sülale sahipliğinde Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü’ne sadık Nazilli Spor Salonu ve Kuyucak Spor Salonu’nda 5-8 Eş tarihleri beyninde gerçekleştirilecek lehçe kadro maçlarında Kültürlü’ı mandepsi etmeye türe kazanırken, Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü final maçını İl Müdürlüğü’ne mecbur olan içtimai iletişim araçları hesaplarından faal yayınlayarak tam sporseverlere izleme imkanı sundu. – AYDIN

Share: