Nazır Gelgel, İstanbul’da Konya Lansman Günleri’ne katıldı Açıklaması

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Erek Gurur, ” Konya’mıza 7 bin 655 basamak kazandırıyoruz. 500 uran hareket yeri ve mecmu 11 bin 390 konutluk ocak yapmaya hazır arsamızı bile hemşehrilerimize sunuyoruz. Konya’dahi bile zaman itibariyle 120 bin kardeşimiz başvurusunu yaptı.” dedi.

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen Konya Tanıtım Günleri’nin açılışında mütekellim Alım, katılımcıları Hazreti Mevlana’nın, “Istem, sevgiyi bulmuşsa kuru kayırıcı dahi çiçek vasıta.” sözleriyle selamladı.

Nazır Çalım, bugünkü etkinliğin İstanbul’daki 7. tanıtım olduğunu ve ilk defa havalimanında böyle benzeri organizasyon yapıldığını dile getirdi.

Haziranda düzenlenen 9. Konya Malumat Festivali ile Konya’dan ve Türkiye’nin ayrımlı yerlerinden 281 bin bili meraklısına sülale sahipliği yaptıklarını belirten Gelgel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirdikleri Gastrofest ve İslami Dayanışma Oyunları’nda 1 milyona mail kişiyi misafir ettiklerini anlattı.

Konya’nın arz büyük markalarından birinin Konyaspor olduğunu ve kenti başarıyla düzen ettiğini söyleyen Gelgel, “Bu anlamda başta Başkanımız Fatih Özgökçen başlamak üzere, Teknik Direktörümüz İlhan Palut’u ve maharet ekibi, sahada çalma döken tekmil futbolcu kardeşlerimizi kutlama ediyorum.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde mecmu 500 bin içtimai göz, arsa ve aksiyon yerleriyle 800 bin bağımsız milletvekili birimin çalışmalarını başlattıklarını kaydeden Gelgel, “Geçmiş itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere, ‘Altyapısı tamamlanarak milletimize sunduğumuz yer sayısını 1 milyona çıkarma’ talimatını verdi. İnşallah TOKİ’mizle, gayrı birimlerimizin dokunaklı mesaisiyle arsalarımızı oluşturacağız, müjdesini bile Cumhurbaşkanımız milletimize verecek.” ifadelerini kullandı.

“Konya’mıza 7 bin 655 basamak kazandırıyoruz”

Bu kapsamda Konya’dahi de çalışmalarını sürdürdüklerini tamlayan Çalım, şunları kaydetti:

“Konya’mıza 7 bin 655 bölük kazandırıyoruz. 500 endüstri gelişim yeri ve tüm 11 bin 390 konutluk ocak yapmaya amade arsamızı de hemşehrilerimize sunuyoruz. Konya’dahi dahi zaman itibariyle 120 bin kardeşimiz başvurusunu yaptı. Doğruluk sahiplerini belirledikten sonra inşallah 25 Ekim’de Türkiye genelinde temellerimizi atıp, eskimemiş evlerimizi, bakir hareket yerlerimizi Konyalı hemşehrilerimize derakap kazandıracağız.”

20 yıldır verdikleri sözleri tuttuklarını, vatandaşları onulmaz bırakmadıklarını, istihdamı büyüteceklerini anlatan Gurur, “Konya’mızın marka değerine yardım sağlayacak Konya Başarısız Atılmış Sanayi Sitemizi anlatmadan geçemem. Konya’mızın yıllardan beri hasretini çektiği ayrımsız projeydi. 2 bin 690 müstakil birimden oluşan endüstri sitemizde inşaatlarımız süratle sürüyor. Biliyorsunuz şehrin ortamında eksik Eski Sanayi ve Karatay Endüstri sitelerini Konya Başarısız Atılmış Sanayi Sitemize taşıyoruz. İnşallah Konyalı esnafımız daha çok daha şen, daha emin, henüz saf ayrımsız ortamda çalışacaklar.” dedi.

Açılışa, Vekil Çekicilik’un yanı sıra AK Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Leyla Delimsirek Mahir, İstanbul Valisi Ulvi Yerlikaya, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Konya Mebus Ahmet Sorgun, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akın, Konya Büyükşehir Şehremini Tasavvur İbrahim Altay, Zeytinburnu Belediye Reisi Ömer Arısoy, Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen ve Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Kemal Çelik üstelik katıldı.

Kurdelenin kesilmesinin peşi sıra Bakan Gelgel ve beraberindekiler, Konya’nın lokal yemekleri ve kültürel zenginliklerinin tanıtıldığı stantları gezdi.Share: