NAZIR ERSOY BEYOĞLU’NDA ‘FOTOMARATON’A KATILDI

FIREZ ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Beyoğlu Hars Yolu Festivali kapsamında ‘fotomaraton’ etkinliğine katıldı.

Türkiye Kültür Yolu Festivali bu sene İstanbul, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır ve Konya’birlikte düzenleniyor. İstanbul’daki Beyoğlu Firez Yolu Festivali saat 12.00’bile Atatürk Kültür Sarayı (AKM)’nde planlı ‘fotomaraton’ ile başladı. Etkinlikte, 2 bin 500 fotoğrafsever, AKM, Şişhane Meydanı ve Galataport’ta 6 saat süresince ışık çekecek. Etkinliğe katılan Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, fotomaratonun Taksim temasını açıklayarak, fotoğrafseverler ile Atatürk Kültür Sarayı önünde foto çekildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptığı konuşmada, “Ilkin İstanbul, Türkiye ve elan sonradan cemi dünyaya yayılıyoruz. Güzel sarı tişörtlerinizi da giymişsiniz. Arılar kabilinden dağılacaksınız ve İnşallah İstanbul’bile bizim etkinliğimizde fark edemediğimiz, görüp bile göremediğimiz, yönlerini fotoğraflayıp hızlı tıpkı şekilde herkese ulaşmasını sağlayacaksınız. Bu sene Beyoğlu Firez Yolu Festivali haddinden fazla daha şenlikli ve kombinasyon şekilde, seçkin sene düzeni oturarak bitmeme ediyor. Çok da domuzuna bir esas olduğu üzere, yavaş yavaş bütün Türkiye’ye yayıyoruz. Bu sene etkinlikler Çanakkale’birlikte başladı, Konya’yla devam ettik. Demin İstanbul Beyoğlu Kütür Yolu Festivali, Başşehir Kültür Yolu Festivali ve Diyarbakır Ekin Yolu Festivali’yle ilkokul etkinliğe bundan sonra. İnşallah seçme sene ilkokul site henüz ilave ederek, yekpare Türkiye’ye çabuk tıpkısı şekilde yayılmasını sağlayacağız” diye niteleyerek konuştu.

Etkinliğe katılan foto sanatçısı Ateşin Aral da kısa benzeri meşveret yaparak, ışık meraklılarına ayrıntı ve dikkatin heybetli olduğunu ifade ederek, ‘Kadrajınız bol olsun’ sözleriyle bindi verdi.Share: