NAZIR ARISTOKRAT: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’üstelik DOĞRU Öğür İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şarki ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Soylu, “Allah’a hamdolsun, bugün ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, tıpkı biricik yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar tıpkısı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’üstelik Afrin’den sürekli yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede genişlik zor alanlardan birisi olan Amanos Dağları Allah’a hamdolsun kim bir bir tane yıldırıcı kalmadan bugün arı sili. Ayrımsız taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada terennüm etmek istiyorum, size beyan etmek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah yakında arı sili olacak. Tanrı yıldız edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde ayrımsız tek muhannet terörist kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ÖNCE SANA YAKIN MANDACILAR VARDI’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz şişman devrimlerin altına imza attınız ama zaman burada hisse senedi tamam değil. Gene söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Insan Sakarya Vadi Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Mübarek memlekette ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, üniversite okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Tıpkısı üstelik inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde fena hâlde konuşuyor ki, o büyüklüğünde güzel konuşuyor. Amma sınır ötesi tezkeresine hayır oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile kudret oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle pekâlâ oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı bittabi alınır. Ey Kılıçdaroğlu, senden ilk bu ülkede sana mail mandacılar vardı, tarihe gömdü bu kavim, tarihe” diye niteleyerek konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE TEKME ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükûmeti hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Soylu, “Deminden ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum gelişim bana düşecek diyerek. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, aynı de şehremaneti başkanlarına işaret altı çalışıyorlar. Ankara Şehremaneti Başkanı’na işaret altı çalışıyor, İstanbul Uray Başkanı’na bel şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar idraksiz bıraktı, deminden Türkiye’yi esasen koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: