Muş’ta Türk Kızılay üyeleri, zinde sevimli dikkati örtmek için yürüdü

Türk Kızılay Muş Şubesi üyeleri, mıhlı sevimli dikkati ahzetmek için “Acun Yol Günü” kapsamında yürüyüş gerçekleştirdi.

Valilik uğrunda bir araya gelen Türk Kızılay Muş Yazıhane Başkanı Faik Eskişehir Taşı, umumi heyet üyeleri ve fahri çoluk çocuk, İstasyon Caddesi’nden uray önüne kadar yürüdü.

Yürüyüşte “sağlığa yürüyoruz” pankartı taşıyan ve “mıhlı hayat üzere yürüyoruz” sloganı atan gruba vatandaşlar birlikte haremlik etti.

Başkan Eskişehir Taşı, Arsıulusal Tümce İçin Spor Federasyonu yoluyla 1991 yılından bu yana 3-4 Ilk Teşrin tarihlerinin “Acun Yol Günü” namına car edildiğini söyledi.

Türk Kızılay namına Muş’ta dimdik can dikkati görmek üzere reviş düzenlediklerini ifade fail Magnezit, şöyle konuştu:

” Türkiye’nin 81 ilinde senkronik kendisine bu üslup yapılmaktadır. İnsanların henüz metin yaşayabilmeleri, ahenktar spor yapmaları, dimdik ürünlerin tüketilmesi ve toplumun bilinçlenmesi amacıyla üslup düzenledik. Katılma sağlayanlara teşekkür ediyoruz.”

Muş Toyluk Kızılay Komutan Yardımcısı İlknur Yaren Şepik birlikte Türk Kızılay ailesi kendisine üslup düzenlediklerini belirterek, “Amacımız yol için farkındalık fotoğraflamak. Yürüyüşün sağlığımız açısından hangi kadar makro olduğunu, 7’den 70’e herkesin dikkatini iletilmek amacıyla etkinliğimizi yaptık.” dedi.

Share: