Murat Çalımbay: “Fiorentina’yı gözümüzde büyütmüyoruz”

DG Sivasspor Ustalık Direktörü Rağbet Çalımbay, UEFA Avrupa Konuşma Ligi akıbet 16 turu maçında İtalyan ekibi Fiorentina ile eşleşmelerini değerlendirdi. Çalımbay, “Fiorentina’yı gözümüzde büyütmeyeceğiz. Ona bakarak ilgi edeceğiz. İlk maçımız deplasmanda. Çok titiz olmamız gerekiyor. Orada bile dolgunca aynı futbol oynayıp, Sivas’ta ki maçta da taraftarımızın desteği ile dolaşma amacıyla savaş edeceğiz” dedi.

Sivasspor’üstelik Maharet Yönetmen Gönül Çalımbay, kulübün resmi genel ağ sitesine açıklamalarda bulundu. İlk namına UEFA Avrupa Konferans Ligi serencam 16 turu maçında İtalyan ekibi Fiorentina ile eşleşmelerini değerlendiren Çalımbay, “Kupada buralara kadar geldiğimiz amacıyla mebzul takımlarla karşılaşmamız normal. Yeryüzü gani takımlardan biri bize bundan sonra. Akıbet oynadıkları maçları birlikte izledik. Biz üstelik bereketli tıpkısı takımız. 3 senedir Avrupa’ya gidiyoruz. Anadolu’dan 3 sene üst üste Avrupa’ya revan apayrı topluluk bulunmayan. Çok sunturlu şeyler yaptık, bunu bitmeme ettirmek istiyoruz. Türkiye amacıyla, bizim için, camiamız üzere, taraftarımız için bizim buradan ferah şekilde çıkmamız gerekiyor. Hem ligi hem üstelik Avrupa’yı tıpkısı arada çatlamak zor oluyor. Bunun yanında Türkiye Kupası bile var. Futbolcu gözüyle baktığımız zaman arasında dört dörtlük hedefler var. Bunun amacıyla bizim rastgele türlü uğraş etmemiz gerekiyor. Fiorentina’yı gözümüzde büyütmeyeceğiz. Ona bakarak dikkat edeceğiz. İlk maçımız deplasmanda. Haddinden Fazla dikkatli olmamız gerekiyor. Orada birlikte dolgunca tıpkısı ayak topu oynayıp, Sivas’ta ki maçta üstelik taraftarımızın desteği ile cevelan için savaşım edeceğiz. Avrupa maçları çokça iyicene tıpkısı husus. Tığ özge takımlara bakarak düşük tıpkı bütçe ile savaş ediyoruz. Bugüne büyüklüğünde bereketli işler yaptık, çıktı de yapmaya bitmeme edeceğimize inanıyorum. Kulübüme, oyuncularıma ve taraftarımıza haddinden fazla güveniyorum” dedi.

“Herkesin morali perişan, tümce kalbi kırık”

yoğun deplasman maçları oynayacaklarını kaydeden Çalımbay, “Ligde Fatih Karagümrük ve İstanbulspor deplasmanına gideceğiz. arada bir da Avrupa maçımız var. İnşallah bu süreçte sakatlıklar gayrimümkün. Daha ilk yaşadık, düzelemiyorlar hemen. Onun dışında bir sıkıntımız namevcut. Ligde Alanyaspor ve Beşiktaş maçlarında ongun oynadık. İki maçı bile kazandık. Sarsıntı hepimizi üzdü, gelişigüzel şeyimizi düşürdü. Baştan lige kilitlenmek ahit alacaktır. Ego tek takımın istediği kabil oynayabileceğine inanmıyorum. Herkesin morali kenef, sistem üzgün. Buruk ve kırıcı şekilde tıpkı lige başlayacağız. Ligde oynayacağımız iki maç bizim amacıyla haddinden fazla koskocaman bulunduğumuz konum itibarıyla. Ligde iyi yerlere gelirsek, Avrupa’birlikte ve Türkiye Kupası’nda istediğimiz şeyleri daha abat yaparız” diye konuştu. – SİVAS

Share: