Muğla evcil haberi: Idrak Uzmanı Dr. Âşık Bingöl, 7. Reze Hars ve Danışma Şenliği Kapsamında Menteşelilerle Buluştu

7. Reze Kültür ve Danışma Şenliği kapsamında, algı uzmanı-edip Dr. Şair Bingöl, “Vergilerimiz Nereye Gidiyor” ünlü görüşme ile Menteşelilerle buluştu.

Ozan Bingöl, Menteşe’deki söyleşide, yalnız son 15 yılda vatandaşların 5,58 trilyon liralık vergi ödediğini belirterek, “Dünyalık ödüyorsak, izlemediğimiz benzeri televizyon kanalını bizler akçalanmış ediyorsak, tetebbu katkı payı ödemeye devam ediyorsak, devletin okuluna taşıt yaptırırken araç parası bitmek zorunda kalıyorsak, sokağımızdaki asfalta ortaklık payı ödüyorsak, garantili hastaneleri tığ yükleniyorsak, harcını ödediğimiz hizmete aynı de döner bedeli ödüyorsak, avarelik maaşına üstelik damga vergisi ödüyorsak, ismini de bilmediğimiz birçok esham, fonlar, hizmet bedelleri ile karşılaşıyorsak ve tıpkı toplumsal devlette eşit ve ücretsiz almamız gereken neredeyse bütün hizmetlere gene bu kadar servet ödüyorsak o ant soru şu; vergilerimiz nerede” dedi.

“DEMOKRASİ, SEÇME KURUŞ VERGİNİN NERELERE HARCANDIĞININ HESABINI SORAN BİR TOPLULUK İLE GELECEKTİR”

Gelişigüzel vatandaşın bu soruyu mutlaka sorması gerektiğini belirten Ozan Bingöl, “Zira bu ülkeye töz demokrasi, neye ne kadar alacak ödediğini alim, bunun farkında olan ve ödediği temas kuruş verginin nerelere harcandığının hesabını soran bir cemiyet ile gelecektir” diye niteleyerek konuştu.

Söyleşi böylelikle algı uzmanı Dr. Şair Bingöl’e Menteşe Şehremini Bahattin Gümüş marifetiyle şenliğe katkılarından dolayı teşekkürname plaketi ikram edildi. Saz Şairi Bingöl, söyleşinin arkası sıra okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzaladı.

Share: