MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Semih Yalman, Gümüşhane’de partililerle benzeri araya geldi Açıklaması

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Selek Sert, “Bizim ‘zillet ittifakı’ yerine tanımladığımız bu çok ittifakı, Topluluk İttifakı karşısında siyaseten mağlubiyeti hele elan tadacaktır.” dedi.

Yalman, partisinin Gümüşhane İl Başkanlığını ziyaretinde, Halk İttifakı olarak Haziran 2023’birlikte olması melhuz seçimlerde lazım Cumhurbaşkanlığı noktasında gerekse TBMM düzen noktasında ulaşabilecekleri en üst orana ulaşmaya çalışacaklarını söyledi.

Bölge ve illerde toplantılara devam ettiklerini, partililerin beraberinde muhtarlar, sivil toplum örgütleri ve sendika temsilcileriyle üstelik benzeri araya geldiklerini anlatan Sarp, milletin derdini dinleyip çıkar yol aramaya gayret ettiklerini vurguladı.

Yalçın, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP’nin Cumhur Reisi adayı olduğunu anımsatarak şu değerlendirmede bulundu:

“Bu tarafımızdan açıklanmıştır. Daha sonraları üstelik AK Öğür tabii olarak Cumhurbaşkanı adayını tavzih etmek vasıtasıyla yola çıkılmıştır. Bu noktada Topluluk İttifakı’nın seçkin problemi gözükmüyor. Haddinden Fazla şen tıpkı şekilde Sayın Cumhurbaşkanı’nın karşısına seçme birtakım çıkarırsalar çıkarsınlar sükse elde edemeyecekler. Bizim ‘zillet ittifakı’ olarak tanımladığımız bu fena ittifakı, Halk İttifakı karşısında siyaseten mağlubiyeti bir defa daha tadacaktır. Arkadaşlarımızın sahayı dolaşmak vasıtasıyla elde ettiği sonuçlar umumi merkezimizde değerlendirildiğinde, az buçuk önceki anlatım ettiğim son çokça rahat benzeri şekilde ortaya çıkıyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, açık aleniyet başlamak kanalıyla yeniden seçileceğine dikkati çekici Yalçın, “TBMM’da ise Halk İttifakı’nın kalifiye bire bir çoğunluğa ulaşması gerekir. Orada da çoğunluğu elde etmemiz gerekir kim Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dediğimiz bu yıpranmamış sistemi, bundan sonraki süreçte domestik yerine oturtalım, Türkiye’nin meselelerini bu tümce üzerinden çözelim. Bugüne kadar birçok kusur tamamlanmıştır.” diyerek konuştu.

Sarp, yıpranmamış kanunlarla eksiklerin tamamlanarak haziran seçimlerine yetiştirilmeye çalışıldığını dile getirerek şöyle devam etti:

“bu arada vatandaşlarımızı haddinden fazla yakından ilişkin iktisadi meseleler, 3600 eklenmiş nişan, EYT, tekrar kontratlı insanlarımızın kamuya, kadroya aktarılma mevzuları üstünde çalışılmaktadır. Ister YANLIŞSIZ Tümen gerekse MHP’nin programlarında, beyannamelerinde ne vadedildiyse hepsi adım adım hesabına getirilmektedir. Bu yılbaşı itibarıyla da az buçuk evvel saydığım konular üstünde haddinden fazla dokunaklı gelişmeler olacak. Vatandaşı rahatlatmaya çalışacaktır kâin siyasi iktidar. Minimum ücrette bunaltıcı tıpkısı artma sağlandı, ocakta henüz ilavesi yerine getirilecektir. Bu konularda hiçbir endişeniz olmasın. Tabiatıyla kim bu noktada yurttaş arınmak, rahatlatılmak mecburiyetindedir. Bu üstelik kâin Cumhur İttifakı’nın, siyasi iktidarın sorumluluğundadır. Bu basiret içerisinde seçime gidiyoruz.”

Gelecekten ümitli olduklarının da altını çizen Dik, şunları kaydetti:

“seçme endişemiz namevcut. Ilgi ederseniz politik rakiplerimiz adım adım dökülmeye başladılar. Özlük içlerinde anlaşamayan 6+1 dediğimiz çatı zannediyorum önümüzdeki günlerde bu birlikteliklerini ortadan kaldıracaklar, cümle kişi yoluna gidecek. İster sırtlarını HDP’ye dayasınlar, isterse bu geçim sırtını tıpkısı yandan HDP üzerinden PKK’ya, özge taraftan FETÖ’ye dayandırsınlar bu ülkede iktidarı ele geçirmeleri cins olmayacaktır. Çünkü MHP vardır.”Share: