Meteoroloji’den 12 kente soluk kodlu akva yağmur uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan serencam değerlendirmelere göre İç Iye, Akdeniz’in çöz kesimleri, Mutedil ve Şarki Karadeniz kıyıları, Balıkesir, Bursa, Sakarya, Bilecik, Osmaniye, Eskişehir, Ankara, Bolu, Kars ve Ardahan çevreleri, Kocaeli’nin doğu ilçeleri, Hatay’ın ağız ilçeleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinin yerel tevessül etmek için bora ve gök patırtılı boğanak yağışlı geçeceği anlayış ediliyor.

12 İLE SARI KODLU UYARI

Yağışların; Veli Bölgesi ( Kütahya, Afyonkarahisar, Yardımcı, Denizli, Manisa, İzmir’in yıldız ve gün doğusu çevreleri, Aydınlık ve Muğla’nın iç kesimleri), Batı Akdeniz’in bağırsak kesimleri (Burdur ve Isparta çevreleri ile Antalya’nın bağırsak kesimleri) ile Eskişehir çevrelerinde domestik kalkmak amacıyla akva olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kayran saha akva (40-60 km/saat) namına eseceği anlayış ediliyor.

MARMARA

Parçalı, düz yer haddinden fazla bulutlanmış, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri ve Kocaeli’nin şark kesimlerinin evcil tevessül etmek için sağanak ve gök patırtılı sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Rüzgârın, şimal ve kuzeydoğu yönlerden sağlam (30-60 km/sa) namına esmesi bekleniyor.

EGE

Parçalı bulutlanmış, İç Veli’nin domestik boğanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle vakti saatlerinden sonraları çöz kesimlerinde (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa, İzmir’in yıldız ve maşrık çevreleri, Aydınlık ve Muğla’nın çöz kesimleri) yerli kalkışmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Yıldız Ege kıyılarında şimal ve kuzeydoğu yönlerden akva (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı bulutlu, bağırsak kesimleri ile Osmaniye çevreleri ve Hatay’ın yaka kesimlerinin evcil boğanak ve asuman ses boğanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Gün Batısı Akdeniz’in iç kesimlerinde (Burdur ve Isparta çevreleri ile Antalya’nın çöz kesimleri) domestik kendisine kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve birkaç bulutlu, Bolu çevrelerinin yerli kalkışmak üzere bora ve gök patırtılı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE ŞARK KARADENİZ

Parçalı ve beş altı bulutlanmış, Mutedil ve Maşrık Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin domestik almak amacıyla bora ve asuman ses bora yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor.

GÜN DOĞUSU ANADOLU

Az bulutlanmış ve çıplak, kuzeydoğu kesimlerinin modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un şimal kesimlerinin domestik bora ve gök gürültülü bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlanmış ve vazıh geçeceği adisyon ediliyor.Share: