Kocaeli merkezli hırsızlık şebekesi operasyonunda 41 bed yakalandı

Kocaeli merkezli 3 ilde, evlerden yaklaşık 8 milyon lira değerinde servet ile bezgi eşyası çaldıkları iddiasıyla 41 meşkûk gözaltına alındı.

Kocaeli Asayiş Bölüm Müdürlüğü Hırsızlık ve Cepçilik Büro Amirliği ekipleri, kentte farklı tarihlerde evden hırsızlık yapılması konusunda emek başlattı.

Yaklaşık 4 maaş teknik ve fiziki takibin peşi sıra ekipler, arakçılık olaylarını bir şebekenin gerçekleştirdiğini belirleme etti.

Ekiplerce, Kocaeli, İstanbul ve Kayseri’de düzenlenen eş anlı operasyonlarda 25’i eş 41 münasebetsiz yakalandı.

Ayrıca aranan 14 şüphelinin ise elan ilk işledikleri muhtelif taksirat zımnında cezaevinde bulunduğu belirlendi.

Operasyonlarda, Kocaeli, Bursa, Samsun ve Bursa’de 35 evden çalındığı belirlenen yaklaşık 8 milyon lira değerinde mülk ve ziynet eşyası ile 3 ruhsatsız pompalı tüfek, 2’si blöf atılmak amacıyla 4 ruhsatsız tabanca, 169 türlü ebatlarda fişek ele geçirildi.

Şüphelilerin ikişerli ya üstelik üçerli gruplar halinde dolaştıkları ve kilitlenmeyen kapıları özel aparatlarla açarak eve girdikleri belirleme edildi.

Evleri dağıtmadan yemeden içmeden para ya birlikte zer arayan zanlıların, hırsızlık yaptıktan sonradan kirli bırakmadan dışarı çıktıkları belirlendi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 41 dalavereli, adliyeye atıf edildi. Hırsızlık şebekesindeki gâh kadınların, kucaklarında bebekleriyle polis araçlarına bindikleri görüldü.

Share: