Kayseri’de 8 Mart Acun Kadınlar Günü’nde Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu

Kayseri’birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Haset dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda Türk Kadınlar Birliği, Kayseri Barosu ve CHP İl Başkanlığı Karı Kolları tarafından aktarılma zımnında tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının arkası sıra çekinmek duruşunda bulunup İstiklal Marşı okundu.

Burada konuşan Türk Kadınlar Birliği Umumi Heyet Üyesi Zekiye Uçar, zelzele zımnında 11 kentte zihayat kadınların dirim şartlarının henüz de ağırlaştığına dikkati çekti.

Kadınların güvenlikten sağlığa bir nice sorunla yüz yüze olduğunu belirten Uçan, “Zaman bile umum ele olumsuzlukların üstesinden ati sakil kadınlarımızda vardır. Geçmiş olduğu kabil bugün dahi 8 Mart’ta kadınların sorunlarına hal seçmek üzere kuma çalışmalar yapmaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Kayseri Barosu Avrat Hakları Komisyonu Başkanı Eylem Sarıoğlu üstelik zelzele bölgesindeki kadınların özellikle hıfzıssıhha malzemelerini gerçekleştirme etmekte zorlandıklarını, bunların mümasil zamanda sağlık sorunlarına sebep olacağını dile getirdi.

CHP Kayseri Kadın Kolları Başkanı Mevlüdiye Kayabalı Arz ise üzerinden aynı kamer güzeşte depremin en çok kadınları, çocukları, engellileri ve yaşlıları etkilediğine dikkati çekti.

Share: