KMÜ’den depremzede çocuklara eğitim bilimi desteği verilecek

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Karaman’a getirilerek yurtlara yerleştirilen depremzede ailelerin çocuklarına KMÜ tedris elemanları yoluyla eğitim desteği verilecek.

KMÜ Eğitim Bilimi Fakültesi öncülüğünde Afiyet Bilimleri Fakültesi ve Afiyet Hizmetleri Çığır Yüksekokulu talim elemanları, ekol öncesi dönemdeki depremzede çocuklara yetişek desteği sağlanması hususunda çalışmalara başladı.

Projenin hayata geçirilmesi üzere Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı ile mülaki tedrisat elemanlarına Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Münir Oktay haremlik etti.

Ziyarette öğretim elemanları Rektör Mehmet Gavgalı’ya Karaman’a gelerek Emniyet Yurtlar Kurumu’nda kalan meslek öncesi öğrencilere yapacakları fahri öğretmenlik üstüne bilgiler aktardı.

Rektör Gavgalı ise konuyla ilgilendiren şunları kaydetti:

“Üniversitemiz öğretim elemanlarının yapacak olduğu kamu icraat çocuklarımız amacıyla akıbet derece yarayışlı olacaktır. Fahri öğrencilerimiz eşliğinde yapılacak olan aktiviteler çocuklarımızı psikolojik ve toplumsal yönden geliştirecektir. Çocuklarımızın gelişimi amacıyla seçme birimiz elimizi taşın altına koymalıyız ve darülfünun adına bunun bilincindeyiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gelişmesi adına maltalık geçirilecek olan bu proje için tedrisat elamanlarımızı tebrik kartı ediyor, kendilerini canı özden destekliyorum.”

Share: