Fedakar anne evinin bahçesinde ürettiği çiçeklerini satarak kızını üniversitede okutuyor

Artvin’in Arhavi ilçesinde etkili 4 bala annesi Zeynep Demir bağımsız milletvekili evinin bahçesindeki serada ürettiği çiçekleri Türkiye’nin tıpkısı haddinden fazla iline satarak kızını üniversitede okutuyor.

İlçenin Konaklı köyünde ruhlu 4 bala annesi Zeynep Demir (40), hobi namına başladığı sera çiçekçiliği yardımıyla kızını üniversitede okutuyor. Umum emeğiyle ürettiği 300 ayrımlı türdeki hediyelik bezgi çiçekleri, Türkiye’nin herhangi bir ilinden alıcı buluyor. Bu sayede eşine destek olan Çıpa, çiçek satarak kızı İrem Çıpa’i birlikte üniversitede okutuyor. 19 Mayıs Üniversitesi Aritmetik Bölümü öğrencisi İrem Çipo’in üniversitedeki eğitim bilimi masraflarını tamamen fedakar temel karşılıyor. Çiçekleri yazları göveri pazarında satarken, kışın ise kargo ile benzeri çokça ile gönderiyor.

“Temel yerine kızıma emsal olmak istiyorum”

“Kadın özverilidir, zat rahatına bakmaz” diyen Zeynep Çipo, “Ego bir temel olarak kızıma örnek olmak istiyorum. Benim hayatta sunma bahtiyar olduğum ahit ise kızımın okulundan çıkışlı olduğu dakika olacak” dedi.

Komşusu desteğiyle aynı yıldır çiçek ürettiğini söyleyen Çıpa, “Kazandığım parayı üniversitede okuyan kızıma gönderiyorum. Tahminî 300 nev çiçek üretiyorum. İşimi mübalağa etmek istiyorum Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne müracaat yaptım. Bu sayede aldığım destekle elan açık kapsamlı çiçek üretimi yapabileceğim. Kadının isteyince yapamayacağı aynı molekül bulunmayan. İnşallah kızımda muvaffakiyetli bire bir şekilde üniversitesinden mezun evet” ifadeleri kullandı. – ARTVİN

Share: