Kişi dağlarda kızı ringlerde Türk bayrağını dalgalandırıyor

27 sene ilk Yıldız Irak’ta gazi olan Başkomutan Yüceer’in kesiksiz desteklediği boksör kızı Rabia Yüceer, başarıları ile özen çekiyor. Rabia Yüceer’in hedefi olimpiyatlarda Türk bayrağını yer yüksekte dalgalandırmak.

Eskişehir’bile zihayat ve 1996 yılında Kuzey Irak’ta operasyon sırasında gazi olan Başkomutan Yüceer’in kızı Rabia Yüceer serencam üç yıldır yumruk oyunu branşında elde ettiği derecelerle Eskişehir’i ve ailesini başarıyla künde ediyor. Milli sportmen Rabia Yüceer’in hedefi ise dünya ve olimpiyat şampiyonu başlamak. Bu uğur istikametinde antrenörü Mehabet Olucak ile nekes benzeri şekilde etkin 19 yaşındaki muvaffakiyetli sporcunun yer iri destekçisi ise güreş antrenörü üstelik olan babası. Gazi olmasından hava, Rabia’nın başarılarını ve Türk bayrağını yarışmalarda dalgalandırmasına daha özgülük tıpkısı göz açsıyla benzeyen ağababa Yüceer, kızıyla hava duyuyor.

“Olimpiyat şampiyonu atılmak istiyorum”

Geçtiğimiz dönemde elde ettiği Türkiye üçüncülüğü için mütekellim Rabia Yüceer, hedeflerinden bahsetti. Antrenörü ve babasına destekleri üzere teşekkür fail Yüceer, “Çok güzel tıpkısı maç geçirdim. Biraz takatli tıpkı süreçti amma son olarak 3’üncü olup tunç madalya kazandım. Öncellikle Oran hocama çok teşekkürname ederim, benim üzerimde emekleri haddinden fazla şişman. Önümde benzeri Avrupa şampiyonası var, orada şampiyon atılmak istiyorum. Henüz sonraki hedeflerim dünya şampiyonluğu henüz sonrasında üstelik olimpiyat şampiyonu kalkmak istiyorum” dedi.

“Sonuç üç yıldır Türkiye 3’üncülüğü elde ediyor”

Milli sporcunun 4’üncü Paye Yumruk Oyunu Antrenörü Ululuk Olucak, gailesiz sporcunun potansiyelinden bahsederek şöyle konuştu;

“Rabia bizim gailesiz sporcularımızdan, olimpik branşa namzet sporcularımızdan. Sonuç üç yıldır Türkiye 3’üncülüğü elde ediyor. İnşallah hedefimiz önce Türkiye şampiyonluğu ve daha sonrasında Avrupa ve sonrasında da olimpiyatta birincilik kürsüsünde düz kabul etmek hedefimiz. Rabia tüvana ateş parçası, boksu özümseyen, çok bereketli antrenmanlar eden muvaffakiyetli ayrımsız boksör. 19 yaşında bu sene, elitler kategorisinde mücadele verecek. U22’nin boks şampiyonası var Avrupa’de, hedefimi orada merhale iletilmek.”

“Bayrağımız gönlere çektirmek amacımız”

Kızının kendi gibi Türk bayrağını dalgalandırmak amacıyla çabaladığına değinen ata Başkumandan Yüceer, “Kızım boks sporuna düşkünlük saldığı günden itibaren değme ahit ona bindi veriyoruz. Boksta dereceler elde ettiğini görünce, bu desteğimin hangi büyüklüğünde durumunda olduğunu ayırt ettim. Serencam 3 yıldır ilimizi başarıyla kaşkariko ederek bronz madalya ile döndü. Milli bando kampların üstelik düzlük aldı aynı birçok kere. Acun şampiyonası seçmelerinde ikinci oldu. İnşallah hedeflerini gerçekleştirecek. Rabia’nın hedefi Türkiye’den sonradan Avrupa’üstelik, dünyada, olimpiyatta dereceler iletilmek. Bayrağımız gönlere çektirmek amacımız. Kendimde Güneydoğuda Anadolu’dahi gazi olduğum için bu duruma birazda daha alıngan bakıyorum” diyerek konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: