Kırşehir’deki vahşete ağırlaştırılmış mahpushane cezası

Kırşehir’de 2022 yılı 25 Mart tarihinde Kırşehir Belediyesinde görevli iki asayiş görevlisinin işlediği cinayet duruşmasında kararın çıkması, elem içerisinde bekleyen Aydoğan ailesinin yüreğine akarsu serpti.

Kırşehir Belediyesinde görevli iki güvenlik görevlisi eliyle öldürüldükten sonra ırmağa atılan Hasan Aydoğan’ın babası Sedat Aydoğan, oğlunun odasına katilleri ceza aldıktan sonradan ilk kez girdiğini söyledi. Ata Aydoğan, “Bire Bir yıl bilahare oğlumun odasına ilk kez girdim. Oğluma, katillerinin cezalarını aldıklarını ve cezaevinden çıkamayacaklarını söyledim” dedi.

“Müebbet da yeseler ciğerim soğumaz”

Biberli içerisinde çocuklarının katillerinin duruşma sürecini takip ettiklerini nâkil cet Aydoğan, “Müebbet bile alsalar aldıkları ukubet benim ciğerimi soğutmaya yetmez. Hak yerini buldu. Allah’tan temennim cezaevinden on paralık çıkamasınlar. Bittabi benim ciğerim yandı ve ciğerim soğumuyor, onların de soğumasın. 21 yaşında oğlum ve 18 yaşında sevdiği kıza canicesine kıyanların bile cesetleri cezaevinden çıksın” diyerek konuştu.

Oğlunun odasına mahkeme sonuçlanınca girdi

Mahkeme süreci süresince oğlunun odasına giremeyen ve ellerinde artan ışık ile Şeyma Demir vasıtasıyla yazılan günlükle avunduklarını anlatan Aydoğan, “Oğlumun odasına ilk defa murafaa sonucunu isnat etmek için girdim. Rastgele bölüm oğlumun adını anarak ve hatıralarını düşünerek geçiyor günümüz. Rabbim de onları elan dokunaklı etsin” ifadelerini kullandı.

Yaşanan sürecin ardından adaletin yerini bulmasının bir tane temennileri olduğunu belirten Hasan Aydoğan’ın teyzesi Başıboş Özcan ise, düzenlilik güçlerine, Hak Bakanlığı yetkililerine, yerli görevlilere ve sürecin takibinde maddesel destek almadan defans işleyen avukatları Mehmet Ulu Kayran’a teşekkür etti. Maktullerin aileleri ise değişmeyen sonrası murafaa salonunda adaletin yerini bulduğunu haykırdı. Murafaa sonrası açıklamada mevcut Avukat Mehmet Şanlı Alan, Kırşehir Vahim Ukubet Mahkemesinde adaletin cilve ettiğini ve sanıkların lazım cezayı aldığını söyledi.

Yapılan müdrike sonucunda duruşma heyeti sanıkların ağırlaştırılmış müebbet kodes cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.

Olay

2022 yılında Kırşehir’da Bağbaşı Mahallesi Akbayir mevkiinde kâin ormanlık alanda Hasan Aydoğan’a ilgilendiren abes otomobilin bulunması sonrası ortaya çıkan olayda; CHP’li Kırşehir Belediyesinde güvenlik görevlisi çalışan iki hayat kendilerini polis adına tanıtıp, Hasan ve Şeyma’nın ellerini kelepçeleyerek kişi araçlarına aldıktan bilahare Kızılırmak mevkiinde öldürmüşlerdi. – KIRŞEHİR

Share: