Kırşehirli CB adayı Türkal, “Hemşerilerinden CB adayı oluşmak üzere yüz bin imza kampanyasına destek istedi”

Kırşehirli CB adayı Türkal, “Hemşerilerinden CB adayı tevessül etmek için yüz bin imza kampanyasına bindi istedi”

KIRŞEHİR – İş insanı Yakup Türkal, Ankara’birlikte geçtiğimiz günlerde 2023 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bağımsız milletvekili namzet olacağını açıkladıktan sonraları memleketi Kırşehir’de, hemşerilerine seslenerek namzetlik için yüz bin imza için bindi istedi.

Neşet Ertaş Hars Laf Merkezinde toplanan kalabalığa hitap fail Yakup Türkal, “Bu toprakların havası ve suyu beni etkiledi. Kırşehirli olmasam iri ihtimalle aday olmazdım. Şehrime insanıma ve beni destekleyenlere teşekkürname ediyorum”dedi.

Dünyaya yaşıt olacak iktisadi modeli Anadolu’dan paylaştığını nâkil Türkal, açıklamasında; “Anadolu’dan çıkıp insanlara kazançlı özgürlüklerin ve sosyal paylaşımların olacağını anlattığımız tıpkısı kazançlı sistem kurduk. Dizge tıpkı şeyler söylüyor ama hiç kimesne hal önerisini sunmuyor. Bu kardeşiniz diyor ki; insanlar arasındaki soylu erki uçurumlar artmasın azalsın diyor. İnsanlarımız arasındaki zenginleşmenin ülkemizdeki büyümenin pimpirik hisse senedi gücüyle bir yerlere gelinir”diyerek konuştu.

‘Deprem bizleri kenetlemeli’ diyen Türkal, “Balaban hareket felaketi hepimizi dikçe etkilemiştir. Çocuklarımızı kendi çocuklarımızdan ayrı görmeyeceğiz. Sizlere eş geçmek bizlerin harbilik borcudur. 2023 Yılı kadınlarımızın acun kadınlarının yılı olacak. ‘Kadınlar âdem, biz insanoğluyuz’ anlayışını güdüyoruz. Kırşehir’den ayrımsız meşale yaktık. Hiç kimesne paketlemek kuyruğunda beklemeyecek. Dört kişilik benzeri ailenin ruh, doğalgaz ve su parasının yarısı vatandaşta olacak. Çocuklarımızın oyuncakları için değme kamer ebeveyn kartına 250 lira yüklenecek.”ifadelerini kullandı.

“Bırakın Komutan Yardımcılığı kavgalarını”

Ulus İttifakına yüklenen Reisicumhur adayı Türkal, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bırakın bu komutan yardımcılığı kavgalarını milletimize ne proje sunuyorsunuz ona bakalım. Babacan’ı da karşı kadın istediğiniz büyüklüğünde ekonomiyi tartışalım. Oluşturduğumuz kazançlı modeli tartışmaya açığız. Ben programımı açıklıyorum siz hangi vaat ediyorsunuz.

Share: