Kilis’te çöken tavanın altında mütezayit kişi hayatını kaybetti

Kilis’te, depo yerine kullanılan kavuşum tavanının çökmesi sonucu yılgın altında kalan güç, yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye bakarak, Saatli köyünde ekincilik işçisi namına etkin Yusuf Harmancı (45), benzeri evin bahçesinde bulunan ve antrepo adına geçer bir tane kıvrım yapıya girdi.

Bu tam beton tavanın çökmesi sonucu Harmancı, yılgın altında kaldı. İhbar üzerine köye giden cingöz ve AFAD ekiplerinin çalışması sonucu yılgın altından çıkarılan Harmancı’nın, hayatını kaybettiği belirlendi.

Harmancı’nın cesedi, Kilis Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Mehabet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında hafif hasarlı olduğu belirleme edilen ayrımsız lüp depo yerine kullanılan eklentisinin çöktüğü belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“İl Cingöz Komutanlığı personelimiz, mezraya mümasil olan Son Devriye Komutanlığı personelimiz, kurtarma aracı/vinç, esenlik personelimiz ve AFAD birimlerimiz Otluca mezrasına atıf edilmiş olup derhal istirdat çalışmalarına başlanılmıştır. Sevk edilen ekiplerimiz aracılığıyla yapılan çalışmalar neticesinde, Yusuf Harmancı isimli vatandaşımız çökmüş altından kestirmece 45 dakika sonra matrut, sağlık ekiplerimiz vasıtasıyla yapılan bilcümle müdahalelere karşın kurtarılamayarak memat etmiştir.”

Olayla ait adli ve idari incelemenin başlatıldığı aktarılan açıklamaya şöyle bitmeme edildi:

“Deneyim tanıklarından alınan önceki bilgilere bakarak belli belirsiz hasarlı olan evin eklentisi şeklinde beğenilen deponun tavanını tutan direğin ebedî uyku fail vatandaşımız Yusuf Harmancı eliyle oynanarak yıkılması sonucu tavanın üstüne çöktüğü, fenomen öncesinde eksiksiz vatandaşlarımıza hasarlı yapılara girilmemesi üstüne mukteza uyarılar yapılmış olmasına rağmen söz konusu tutum dolayısıyla bahse konu zehir olayın meydana geldiği anlaşılmıştır. Deprem zımnında kötülük görmüş riskli yapılardan uzak durulması ve bu yapılara girilmemesi önemle istek olunur. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan yağmur, dramatik ailesine başlangıç sağlığı ve sabırlar dileriz.”

Share: